Tarasy-układanie, montaż

odsłony   524

Deska  tarasowa
Taras to łącznik ogrodu z domem, na którym możemy wypoczywać w rodzinnym gronie, zjeść pyszny posiłek, spotkać się z przyjaciółmi przy grillu lub zrelaksować się przy dobrej książce i kawie po ciężkim dniu. 
Wygodny stół i piękny widok na ogród – to dlatego zależy nam, aby nasz taras był miejscem wyjątkowym. Estetycznie i profesjonalnie wykonany zapewni wiele chwil radości spędzonych w tej wypoczynkowej części domu.
Niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie materiału, z którego zostanie zbudowany taras. Wszystkie pokrycia tarasowe powinny być wyrobami o dobrej jakości, oraz długiej żywotności. Aby służył nam przez długie lata, powinniśmy zdecydować się na trwały, funkcjonalny i odporny na skrajne warunki atmosferyczne budulec. Równie ważne jest dopasowanie jego wyglądu do stylu, w jakim utrzymany jest dom czy ogród. 
Wszystkie te cechy doskonale łączą w sobie z całą pewnością deski tarasowe, które jednocześnie wspaniale się prezentują.
Wyroby z drewna charakteryzują się tym, iż są bardzo trwałe, oraz dobre jakościowo. Drewno jest najstarszym materiałem budowlanym wytwarzanym i stosowanym przez człowieka. Jest zdrowe, daje się łatwo kształtować oraz posiada wspaniałe parametry zarówno izolacyjne jak i wytrzymałościowe.
Drewniane tarasy wraz z upływającym czasem, stały się bardzo popularne. Deski tarasowe są równie odporne na wilgoć jak płytki czy kostka brukowa. Przy odpowiedniej konserwacji taki taras może posłużyć nam przez lata, a przy tym pozwoli na wypoczynek w bardzo estetycznej, ciepłej scenerii. Poza tym drewno nie nagrzewa się tak jak np. terakota, a upadek na takim podłożu nie jest aż tak groźny jak w przypadku betonowej posadzki. Ryflowane deski tarasowe zapewniają antypoślizgowość, a łatwy montaż pozwoli na szybką realizację marzenia o oryginalnym tarasie. 
Deska tarasowa ryflowana to idealny materiał do wykończenia balkonów, tarasów lub altanek i ciągów komunikacyjnych.
Deski wykonane są z bardzo mocnego i wytrzymałego drewna. Niektóre rodzaje są formowane z naszych „polskich” drzew, ale spora część takich desek pochodzi również „z importu”. Import ten pochodzi z bardzo daleka, a nawet z innych kontynentów. Drewno, z którego są wykonane takie deski, jest znacznie gęstsze. Dzięki temu są one odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie przeszkadzają im deszcze, mrozy, śnieg.
Deska tarasowa produkowana z krajowego drewna iglastego to rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie chcą wydać dość sporej kwoty potrzebnej na budowę tarasu z drewna egzotycznego.

Impregnacja i konserwacja tarasów
Nasza firma może zaoferować Państwu nie tylko kompleksową usługę montażu tarasu, ale także pomóc w jego właściwym utrzymaniu. Drewno tarasowe właściwie zabezpieczone jest materiałem praktycznie niezniszczalnym. Jednak niezabezpieczone, bądź zabezpieczone niewłaściwie stanie się obiektem ataku robaków, grzybów lub bakterii.
Każdy, nawet najlepszej jakości taras drewniany z biegiem czasu pod wpływem środowiska zewnętrznego traci swój pierwotny wygląd.
Czynniki atmosferyczne mają niekorzystny wpływ na drewno z jakiego jest on zbudowany. Dlatego tak ważna jest systematyczna konserwacja i pielęgnacja tarasu. Oddziaływanie wilgoci oraz ekspozycja słoneczna, w tym niekorzystne działanie promieni UV powodują że z czasem deska tarasowa zmienia barwę, pojawia się na niej szary nalot, przez co wygląda nieestetycznie. Dzieje się tak dlatego, iż lite drewno tarasowe jest materiałem organicznym i wymaga większej dbałości niż inne materiały, takie jak na przykład gres czy terakota.
Aby drewniany taras zachował swój naturalny piękny wygląd i był ozdobą naszego miejsca zamieszkania należy go systematycznie zamiatać, odśnieżać i konserwować.
Wykonuje konserwację tarasów po zakończonym montażu. Żeby utrzymać naturalną barwę drewna jak najdłużej, nakazuje się olejowanie tarasu bezpośrednio po zamontowaniu, a następnie raz lub dwa razy w roku.
Impregnacja przy użyciu olejów pielęgnujących przeznaczonych na zewnętrzne konstrukcje drewniane sprawia, że wierzchnie warstwy drewna są do pewnego stopnia odporne na zużycie mechaniczne, zaś powierzchnia staje się gładka i bardziej odporna na wilgoć.
Olejowanie to zabieg, który powtarzany co jakiś czas zwiększa estetyczny wygląd tarasu, jego trwałość oraz pomaga utrzymać czystość.
Za pomocą kilku drobnych zabiegów nawet mocno zaniedbany czy też zniszczony taras można odświeżyć i przywrócić jego pierwotny stan tak, aby wyglądał jak nowy. Po każdym sezonie zimowym, zaleca się gruntowne mycie tarasu myjką ciśnieniową z użyciem ciepłej wody lub parownicą. Głębsze zabrudzenia  na zszarzałym drewnie można usunąć odszarzaczem w płynie za pomocą szczotki, szorując wzdłuż ryfli. Na rynku dostępnych jest wiele są środków do czyszczenia tarasów. Taras należy pozostawić do wyschnięcia na około jeden dzień. Po upływie tego czasu, nanosi się odpowiedni olej impregnujący.
Warunki klimatyczne, intensywne naświetlanie słoneczne, deszcz i śnieg powodują, naturalną pracę drewna – wysychanie i pęcznienie. To może być przyczyną obluzowania wkrętów. Przed każdym sezonem użytkowania tarasu należy sprawdzić połączenia jego elementów i wymienić lub dokręcić obluzowane wkręty. W lecie trzeba regularnie czyścić taras z zanieczyszczeń – piasku, liści czy błota. Należy też zapewnić sprawne odprowadzanie wody opadowej z jego powierzchni.
Takie zabiegi konserwacyjno – pielęgnacyjne pozwolą długo cieszyć się pięknem tarasu.

galeria:

 

dddddddddddddddddddd
Tarasy-układanie, montaż