PLATYNOWYCZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ
PRANIE I CZYSZCZENIE PARĄ
odsłony 245
PLATYNOWY
0
osób obserwuje to
PRANIE I CZYSZCZENIE PARĄ
Czyszczenie parą to jedna z najefektywniejszych, najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku metod pozbywania się zabrudzeń i zanieczyszczeń. Urządzenie, na którym pracujemy świetnie sprawdza się w szpitalach, przychodniach i innych placówkach medycznych, domach opieki, placówkach edukacyjnych, salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy w strefach SPA. Dodatkowo nawilża powietrze i ma możliwość zastosowania naturalnych olejków zapachowych.
Tradycyjne sposoby czyszczenia polegają na mechanicznym lub ręcznym usuwaniu brudu za pomocą detergentów wodnych, chemii i ściereczki.
Preparaty i środki dezynfekujące działają głównie na powierzchni, więc bakterie mogą przeżyć na porowatych powierzchniach i skutecznie się rozwijać.
Okazuje się, że takie metody są mało efektywne i sprzyjają zaleganiu brudu we wgłębieniach i trudno dostępnych miejscach.
Parownica wytwarza temperaturę od 140°C do 180°C i ciśnienie od 4 do 12 Bar. Służy ona do dezynfekcji, czyszczenia, odkażania i odświeżania każdej powierzchni bez użycia chemicznych środków.
Proces czyszczenia suchą parą może przebiegać praktycznie na każdej powierzchni. „Sucha” para jest wówczas, gdy zawiera od 5-6% wody i jest o wiele gęstsza od powietrza, którym na codzień oddychamy.
Ogólnie wiemy, że gorąca para doskonale rozpuszcza oleje, tłuszcz, krew oraz że likwiduje mikroorganizmy (zdecydowana większość ginie w temperaturze 85°C).
Sucha para o wysokiej temperaturze wnika bardzo głęboko do czyszczonej powierzchni. Martwe organizmy, nawet te w najgłębszych zakamarkach, mogą być potem usunięte przy użyciu odkurzacza przystosowanego do pracy na mokro.
Trzy powody dla których warto skorzystać z parowego czyszczenia:
-
skuteczna w walce z bakteriami, roztoczami i różnego rodzaju insektami
-
natychmiastowo zdezynfekowane i suche powierzchnie
-
przyjazne dla środowiska
Zastosowanie myjni parowej jest szerokie:
-
czyszczenie wszelkich powierzchni i urządzeń przemysłowych,
-
toalety i łazienki, kuchnie,
-
samochody (karoseria, tapicerka),
-
wyroby ze stali nierdzewnej ,
-
służba zdrowia,
-
gastronomia ,
-
przemysł spożywczy,
-
płytki podłogowe i ścienne, czyszczenie fug,
-
wykładziny, dywany.