PLATYNOWY

DOM BEZ KOSZTÓW - DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE

Firma wiarygodna e-biznesowo
Nazwa: DOM BEZ KOSZTÓW - DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE Kraj:
Polska
NIP: 5993200384    Sprawdź rejestry   
Miasto: Gorzów Wielkopolski Kod pocztowy: 66-400
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION PRZELEWY24 BITCOIN

Przelew na rachunek bankowy


Płatność gotówką

Opis

Energetyczny plus

Nasze domy wytwarzają energię, której nadmiar jest odprowadzany do sieci elektroenergetycznej, co przynosi realne korzyści finansowe dla właścicieli. Zapewniają 100% zapotrzebowania energetycznego domu oraz jego mieszkańców. 

Ekologiczny

Jest zbudowany z materiałów przyjaznych środowisku i nierzadko bazuje na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Jego wybór przynosi korzyści nie tylko naturze, ale i inwestorom.

Ergonomiczny

Odpowiednia architektura budynku to klucz do energooszczędności. Wybierając zwartą bryłę z dwuspadowym dachem uzyskujemy dobre parametry i eliminację mostków termicznych. Jednocześnie dbamy o to, aby przestrzeń wnętrza domu została mocno zoptymalizowana i dobrze służyła domownikom.

Dom Bez Kosztów

Zbudujemy Twój wymarzony energooszczędny i ekologiczny dom. Terminowo i skutecznie.

Profesjonalizm, doświadczenie, terminowość i dbałość o detale – to tylko niektóre cechy naszej firmy. Budujemy solidne domy, które zapewniają ich mieszkańcom 100% zapotrzebowania energetycznego. Działamy kompleksowo i skutecznie. Załatwiamy za Ciebie wszystkie formalności. Dzięki nowoczesnym technikom produkcji i montażu jesteśmy w stanie zrealizować każde przedsięwzięcie w krótkim czasie. Do wykonywanych przez naszą firmę domów stosujemy najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH

Jak działamy?

Do każdego podchodzimy indywidualnie

W celu zachowania wysokiego poziomu obsługi oraz zadowolenia klientów ograniczyliśmy terytorialnie budowy domów do 100 km od Chojnic.

Z chęcią pomożemy Ci w budowie Twojego wymarzonego domu na Pomorzu. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj nas o możliwość budowy w Twojej okolicy.

 

Kategorie projektów

Dom parterowy czy piętrowy?

 

Oferta

Domy plus energetyczne wytwarzają energię, której nadmiar jest odprowadzany do sieci elektroenergetycznej, co przynosi realne korzyści finansowe dla właścicieli.  

W takim domu zapewniony mamy dodatni bilans energetyczny, a wszystko to dzięki wyposażeniu go w nowoczesne instalacje, takie jak: 

Technologie

Co oferuje Dom Bez Kosztów

  • Stolarka okienna

  • Ogrzewanie

  • Testy szczelności

Stolarka okienna

Od stolarki okiennej oczekujemy dziś nie tylko ochrony przed działaniem warunków atmosferycznych, bezpieczeństwa antywłamaniowego i skutecznego ograniczenia strat ciepła, ale również atrakcyjnego wyglądu. Dzięki dbałości o estetykę wykończenia i wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, nowoczesne okna spełniają te wymagania i stanowią ważny element architektury każdego budynku. 

Na trwałość stolarki okiennej duży wpływ ma wykorzystanie najlepszych materiałów do jej produkcji. Niezwykłe dopracowanie okien oferowanych przez naszą firmę skutkuje nie tylko ich wysublimowanym designem czy zaskakująco niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej; nawet kształt drobnych i niewidocznych z zewnątrz elementów ryglujących jest nieprzypadkowy – dzięki zaokrąglonym krawędziom, łatwiej je wyczyścić. 

Ogrzewanie

Obecne technologie podążają w kierunku ekologii i oszczędności. Rośnie również liczba sposobów ogrzewania domu jednorodzinnego. Czy warto inwestować w drogą instalację, wierząc, że wkrótce się zwróci? Czy lepiej zaoszczędzić na instalacji i płacić więcej za ogrzewanie? Czy opłaca się inwestować w eko rozwiązania? 

Pompy ciepła typu powietrze-woda czerpią energię cieplną z powietrza. Ma ono wyższą lub niższą temperaturę o różnych porach roku, jednak nie wyklucza to efektywnej pracy pompy. Powietrzna pompa ciepła może pracować również przy bardzo niskiej temperaturze na zewnątrz, dochodzącej nawet do -20°C. Oznacza to, że mimo zmian temperatury powietrza nie przerywa ona swojej pracy i umożliwia ciągłe ogrzewanie domu oraz podgrzewanie wody w zależności od potrzeb jego mieszkańców. 

Powietrzna pompa ciepła pod względem efektywności energetycznej spełnia kryteria klasy A++. Umożliwia także schładzanie budynku – do tego celu nie jest wymagana instalacja dodatkowych urządzeń. Zatem zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie budynku można uzyskać za pomocą wyłącznie jednego systemu, co zwiększa opłacalność inwestycji w pompę ciepła typu powietrze-woda. 

Testy szczelności

Wszystkie budynki poddajemy testom szczelności- pozwala na sprawdzenie jak dużo powietrza niekontrolowanie/szkodliwie ucieka z budynku. Dzięki doświadczeniu i dokładnym narzędziom możemy też szczegółowo sprawdzić wszystkie elementy budynku i znaleźć nieszczelności, które jeszcze na etapie budy jesteśmy w stanie wyeliminować.  

Szczelność przegród jest kluczowa dla komfortu, kosztów ogrzewania i trwałości budynku.We współczesnym budownictwie coraz częściej jest sprawdzana przepuszczalność powietrza budynków. To bardzo dobrze, ponieważ nieszczelność obudowy zewnętrznej ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Występujące nieszczelności w połączeniach budynku powodują wzrost kosztów ogrzewania w zimie oraz chłodzenia latem. Wykonując test Blower Door zlokalizujemy i uszczelnimy wszystkie wycieki powietrzne. W efekcie otrzymasz nowoczesny, oszczędny, komfortowy budynek ze zdrowym mikroklimatem. Na wszystko otrzymujesz certyfikat szczelności i gwarancje zużycia energii! 

 

Test szczelności domu pozwala na lokalizację przecieków powietrznych, czyli miejsc, którymi powietrze niepożądanie dostaje się do Twojego budynku bądź z niego ucieka. Blower Door Test polega na wstawieniu w drzwi wejściowe wentylatora okrytego wiatroszczelną płachtą. Pompuje on powietrze do środka budynku, bądź na zewnątrz, tworząc w ten sposób odpowiednio nadciśnienie i podciśnienie pomocne przy poszukiwaniu nieszczelności za pomocą kamery termowizyjnej lub dymu teatralnego.  

W trakcie testu szczelności budynku wyznaczamy takie parametry jak: q50 – strumień przepływu powietrza dla 50 Pa [m3/h]. Całkowita objętość powietrza uciekającego z budynku przez przegrody przy zamkniętym systemie wentylacji. n50 – krotność wymian powietrza dla 50 Pa [1/h]. Całkowita objętość uciekającego powietrza (q50) dzielona przez kubaturę netto budynku. Im niższa wartość parametru tym korzystniej. Podstawowy parametr używany do określania poziomu szczelności budynków. qe50 – przepuszczalność powietrza dla 50 Pa [m3/h*m2].

Porównanie objętości uciekającego powietrza do całkowitej powierzchni przegród budynku. Parametr wykorzystywany do oceny poziomu szczelności powietrznej bardzo dużych budynków, gdzie ze względu na korzystną proporcję kubatury do powierzchni przegród parametr n50 przestaje być reprezentatywny. qf50 – Strumień jednostkowy przecieku powietrza dla 50 [m3/h*m2]. Porównanie objętości uciekającego powietrza do powierzchni podłogi budynku. Pomiary szczelności możemy przeprowadzić dla różnych wartości ciśnień, np. 10 Pa względem otoczenia jako symulację funkcjonowania tzw. pomieszczenia czystego (clean room), które funkcjonuje przy stałym, lekkim nadciśnieniu. 

Pierwsze kroki

Dokumentacja krok po kroku

PAMIĘTAJ! W momencie podpisania z nami wstępnej umowy całą dokumentacją zajmujemy się kompleksowo. Jednak można spróbować samemu a kroki wyglądają następująco:  

1 - Należy sprawdzić czy na wybranej działce będzie możliwe zrealizowanie budowy Twojego wymarzonego domu.

W tym celu należy udać się do Wydziału Architektury Urzędu Gminy i sprawdzić, czy dla terenu na którym leży Twoja działka jest przygotowany aktualny Plan Zagospodarowania Przestrzennego. 

Jeśli TAK to: 

Wystarczy złożyć wniosek o aktualny wypis z planu zagospodarowania przestrzennego. Dokument ten będzie zawierał informacje czy dopuszczalna jest zabudowa działki i jaki może ona mieć charakter (zabudowa jednorodzinna, wielorodzinna, usługowa, letniskowa itp.). Może określać liczbę kondygnacji, wymiary budynku, szerokość elewacji frontowej, kolor elewacji czy dachu, a także wiele innych informacji niezbędnych przy wyborze projektu. 

Jeśli NIE to: 

Należy złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (WZiZT) w Wydziale Architektury Urzędu Gminy. 

2 - Zlecenie wykonania aktualnej mapy do celów projektowych (geodeta)

Mapa do celów projektowych zawiera informacje o terenie planowanej inwestycji i obszarze, który otacza działkę budowy. Dlatego jest niezbędnym dokumentem w procesie ubiegania się o pozwolenie na budowę. To właśnie na tej mapie projektant opracowuje projekt zagospodarowania działki lub terenu

 

3 - Wystąpienie do zarządców mediów o wydanie warunków technicznych przyłączy

  • warunki przyłączenia energii elektrycznej do obiektu (zakład energetyczny), 

  • warunki przyłączenia gazu do obiektu (zakład gazowniczy), 

  • zapewnienie o dostawie wody (od właściciela wodociągów) lub własna woda, np. studnia, 

  • zapewnienie o odbiorze ścieków (od właściciela kanalizacji) lub szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków, 

  • oświadczenie o połączeniu działki z drogą publiczną (właściciel drogi). 

4 - Wizyta w biurze projektowym

W momencie, gdy już wiemy jakie kryteria musi spełnić budynek aby było możliwe otrzymanie pozwolenia na jego budowę, należy udać się do biura projektowego. Tam zostanie opracowany indywidualny projekt architektoniczno – budowlany albo architekt zaadaptuje projekt gotowy do warunków naszej działki. Warto wybrać biuro projektowe znające standardy i wymagania lekkiego budownictwa szkieletowego. Zagwarantuje to dobraniem optymalnych rozwiązań projektowych, które są inne niż w budownictwie murowanym. 

5 - Uzyskanie pozwolenia na budowę

Gotowy projekt należy przygotować w 4-ech egzemplarzach i wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę złożyć w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego. Na tym etapie trzeba także dostarczyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. 

 

6 - Rozpoczęcie budowy domu

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę można rozpocząć prace pamiętając jednak o tym, aby powiadomić Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dołączając oświadczenie uprawionej osoby o przyjęciu obowiązków kierownika budowy. Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą wytyczenia budynku przez geodetę. Należy pamiętać również o Dzienniku Budowy, który stanowi urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót. 

CERTYFIKAT FIRMA WIARYGODNA E-BIZNESOWO

Firmę DOM BEZ KOSZTÓW - DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE wyróżnia status firmy wiarygodnej e-biznesowo. To firma rzetelna, uczciwa i godna zaufania co potwierdza zespół platformy FIRMBOOK

KONTAKT :

DOM BEZ KOSZTÓW - DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE

DOM BEZ KOSZTÓW - DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I EKOLOGICZNE

66-400 Gorzów Wielkopolski

tel. 571 358 386

e-mail: nowy.gorzow@op.pl

www.firmbook.eu/energooszczedne-ekologiczne-domy-gorzow-wielkopolski

    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.
    Nie znaleziono wyników.