DERATYZACJA - USŁUGI
PLATINUM
0
people are watching this
DERATYZACJA - USŁUGI
Deratyzacja - czyli zwalczanie gryzoni. Najczęstszymi zwalczanymi szkodnikami są szczury wędrowne i śniade, myszy domowe, gryzonie nornikowate (nornik zwyczajny i północny, nornik bury i karczownik ziemnowodny).
Przeprowadzamy m.in. skuteczne zwalcznie myszy, szczurów, kun, kretów, nornic i innych gryzoni.
Zwalczanie gryzoni wymagane jest w lokalach gastronomicznych i magazynach żywności, a mówi o tym ustawa z dnia z dnia 13.09.1996r „O utrzymaniu czystości i porządku w gminach” Dz. U. z 1996 Nr 132, poz. 622 z późniejszymi zmianami.
Przemawiają za tym również względy ekonomiczne i estetyczne.
W sytuacji, gdy klient restauracji czy kawiarni zobaczy szczura lub mysz w pobliżu budynku lokalu, lub co gorsza – na zapleczu, straci ochotę na posiłek w takim miejscu.
Równie niebezpieczne może być dotarcie szkodnika do magazynu z jedzeniem, gdzie może zniszczyć zapasy i tym samym narazić właściciela na straty finansowe.
Schemat działania, choć zawsze podobny, zależy od wielu czynników.
Aby deratyzacja była skuteczna, należy przeprowadzić:
Identyfikację szkodnika
Początkowym etapem deratyzacji jest identyfikacja szkodnika, ponieważ od jego gatunku zależy całe dalsze postępowanie. Zniszczone produkty, przegryzione kable, nadgryzione jedzenie lub ślady odchodów - charakter zniszczeń pozwala na trafne wskazanie sprawcy.
Lustrację obiektu
Poznajemy obiekt, aby dobrać odpowiednią technologię (np. w przedszkolu czy szkole nie można wyłożyć substancji trującej, co można wykonać w magazynach i miejscach niedostępnych dla dzieci).
Profilaktykę
Uszczelniamy otwory i szpary, aby uniemożliwić napływ nowych szkodników do lokalu, likwidujemy kryjówki tych, które już się pojawiły, równocześnie odcinając im dostęp do wody i pokarmu.
Zwalczanie szkodników
Przystępujemy do zwalczania szkodników – metodami fizycznymi i chemicznymi, zależnie od potrzeb i charakteru pomieszczenia. Działania te prowadzone są do czasu całkowitego zlikwidowania zagnieżdżonych szkodników. Bardzo skuteczne są chwytacze gryzoni, z wkładami wykonanymi z kleju lub żelu. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że nie zawierają trucizny i można je wykładać w miejscach, gdzie użytkownicy pomieszczenia mają wolny dostęp. Padłe gryzonie utylizujemy w spalarni odpadów weterynaryjnych.
Ocenę skuteczności naszych działań
Oceniamy skuteczność naszych działań i podejmujemy monitoring, poprzez rozłożenie chwytaczy gryzoni, i innych urządzeń, których celem jest upewnienie się, że w obiekcie zostały zlikwidowane wszelkie gryzonie.
Doradzamy i sugerujemy:
-
uszczelnienie wszelkich otworów, szpar i ubytków w ścianach i podłogach,
-
wprowadzenie samozamykaczy na drzwiach, obicie blachą progów, futryn i skrzydeł drzwi,
-
przechowywanie odpadów i resztek produktów w zamkniętych pojemnikach.