UDRAŻNIANIE KOMINÓW – KIEDY POTRZEBNE?
Brak ciągu lub jego odwrócenie (ciąg wsteczny) w przewodzie kominowym może wynikać z błędnej konstrukcji instalacji kominowej, być spowodowany zdarzeniami losowymi lub skutkiem ich obu. Niebezpieczne są przypadki zarówno nagłego zatkania, jak i stopniowego. Ze względu na zdrowie i życie trzeba reagować natychmiast. Udrażnianie kominów jest sprawą skomplikowaną z powodu przeróżnych powodów zatkania lub rozszczelnienia.
Częste powody awarii:
- zatkanie mechaniczne (cegła, ptasie gniazdo, samowolka budowlana)
- nieprawidłowe zakończenie komina (nieprawidłowy wylot, niesprawna nasada)
- nagromadzenie spieku smoły (przewody dymowe – opalane drewnem)
- rozszczelnienie międzykomorowe lub zewnętrzne (np. wdmuchiwanie sadzy)
- więcej podłączeń do kanału niż jedno (samowolka budowlana)
CZY MOGĘ SAMODZIELNIE UDROŻNIĆ ZATKANY KOMIN?
Nie. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. Nr 74 poz. 836 z 1999 r.) § 19 mówi, że naprawę i konserwację przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych trzeba powierzyć wyłącznie osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Chodzi o dyplomowanych mistrzów kominiarskich.
DLACZEGO DO NAPRAWY KOMINA WYBRAĆ NAS?
Każda sytuacja jest inna. Wiele firm kominiarskich ma swoje schematy działania. Automatycznie wmuszają drogie rozwiązania, niekoniecznie niezbędne. Nasze podejście jest inne. Staramy się znaleźć usterkę i ją usunąć, przywracając kominy do ich poprzedniej sprawności. Dopiero w skrajnych przypadkach, lub na życzenie klienta proponujemy najlepiej pasujące rozwiązanie z zastosowaniem materiałów zewnętrznych.
W trakcie diagnozy wykorzystujemy:
- anemometr (aktualna kalibracja)
- kamerę inspekcyjną
- generator dymu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI W MAŁOPOLSCE LUB WŚWIĘTOKRZYSKIM
Masz do nas zapytanie? Zapraszamy do podstrony Kontakt.
Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.kominiarz.info