PLATINUM

PRIMEKO PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Name: PRIMEKO PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE Country:
POLAND
NIP: 7841889085    Check registers   
City: Gniezno Street: Malwowa 3 Postcode: 62-200
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION PRZELEWY24 BITCOIN

Wire transfer

Bank account number: 79 1090 1375 0000 0001 4334 0965

Pay with cash

Description

PRIMEKO - PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

 

Czy jesteś z obszaru, w którym brakuje dostępu do kanalizacji miejskiej lub gminnej? Szukasz skutecznego rozwiązania do oczyszczania ścieków, które uwolni Cię od częstego i kosztownego opróżniania szamba? Firma Primeko oferuje rozwiązanie idealne – nowoczesne, ekologiczne oczyszczalnie ścieków jako najlepszą alternatywę dla kanalizacji zbiorowej!

Zajmujemy się sprzedażą i montażem przydomowych oraz przemysłowych oczyszczalni ścieków na terenie Poznania, Gniezna, Bydgoszczy, Konina i Torunia. Nasza oferta obejmuje zarówno oczyszczalnie tunelowe, jak i hybrydowe, a szeroki wybór produktów pozwala nam dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Primeko to nie tylko wysoka jakość, ale także niezawodność i funkcjonalność, na których możesz polegać przez długie lata. Oferujemy ekologiczne oczyszczalnie ścieków wykonane z solidnych materiałów, dbając o komfort i zadowolenie użytkowników. Niezależnie od trudności terenu – podejmujemy się montażu, by zapewnić Ci sprawne i bezproblemowe rozwiązanie. Wybierz Primeko i zainwestuj w ekologię oraz wygodę na lata!

Schemat oczyszczalni BDH

Nasze Realizacje - KLIKNIJ

 

PRIMEKO - Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków - Poznań, Gniezno

Wybierając szambo ekologiczne, warto skorzystać z asortymentu oferowanego przez doświadczonych specjalistów. Proponujemy nowoczesne i funkcjonalne przydomowe oczyszczalnie ścieków, niewymagające specjalistycznej obsługi. Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze konkretnego modelu, podłączenie instalacji na terenie m.in. Poznania i Gniezna oraz serwis przez określony czas. W naszym asortymencie dostępne są różne typy urządzeń:

  •  fluidalne,

  •  biologiczne,

  •  tunelowe,

  •  hybrydowe,

  •  pasywne Indrian.

 

Każdy z powyższych rodzajów instalacji ściekowej dopasowujemy nie tylko do potrzeb Klienta, ale także do warunków gruntowych. Nie wszystkie modele mają bowiem uniwersalne zastosowanie. Na nasze produkty dajemy gwarancję, jednocześnie zapewniając, że ich użytkowanie jest bezpieczne oraz komfortowe.

Z czego składa się szambo ekologiczne?

To inaczej oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym, która zbudowana jest:

 

  • ze zbiornika do wstępnego oczyszczania ścieków (tzw. osadnika wstępnego) – który może mieć różny kształt np. walca, prostopadłościanu, a wykonany jest z tworzywa sztucznego lub betonu. Na jego wylocie znajdują się kosze filtracyjne, które zatrzymują większe zanieczyszczenia przed dostaniem się do systemu drenażowego;

 

  • z drenów, czyli perforowanych przewodów, którymi nieczystości powoli i równomiernie rozprowadzane są w gruncie. Ich długość oraz liczbę dostosowuje się do ilości zanieczyszczeń, wielkości i kształtu działki oraz warunków gruntowo-wodnych.

schemat oczyszczalni ekologicznej

Najczęściej montujemy szamba ekologiczne jednokomorowe z jednym kominem rewizyjnym. Oferujemy również rozwiązania wielokomorowe umożliwiające podłączenie np. dwóch budynków do jednej oczyszczalni przy jednoczesnym, niezależnym opróżnianiu wszystkich z komór. Każdy z użytkowników ponosi wówczas koszt wykorzystania swojej.

 

Przy wyborze miejsca na zamontowanie szamba ekologicznego i przydomowej oczyszczalni ścieków trzeba m.in. zachować określone w warunkach technicznych wymagania. Dotyczą one przestrzeni, jaka musi być zachowana pomiędzy osadnikiem wstępnym i drenażem rozsączającym a budynkiem mieszkalnym i innymi elementami zagospodarowania działki czy gruntów sąsiednich. Chodzi tu głównie o bezpieczną odległość od studni. Ponadto teren nie może być skanalizowany. Nad przydomowymi oczyszczalniami ścieków nie sadzi się zazwyczaj żadnych roślin o głębokim systemie korzeniowym, tylko trawę.

20 lat gwarancji na zbiornik oczyszczalni

Taka instalacja do usuwania domowych nieczystości ma szereg zalet. Szczelność szamba ekologicznego sprawia, że ryzyko niekontrolowanego wycieku nieczystości ograniczone jest do minimum. Stanowi więc bezpieczne rozwiązanie dla środowiska naturalnego, a szczególnie dla gleby, wód gruntowych i głębinowych. Ponadto wykazuje odporność na działanie różnych procesów zachodzących w gruncie, korozję czy silny nacisk.

 

Atutem przydomowych oczyszczalni ścieków jest to, że w razie potrzeby istnieje możliwość ich rozbudowania do dowolnej wielkości lub przeniesienia.
Szambo ekologiczne nie wymaga ciągłego opróżniania i nie ogranicza swobody korzystania z bieżącej wody. Częstotliwość tego zabiegu jest uzależniona od rodzaju instalacji oraz wielkości osadnika. Zaleca się jednak, aby wykonywać to raz na rok lub dwa lata. Po wypompowaniu zalegającego osadu wprowadza się do szamba ekologicznego i oczyszczalni – w ramach profilaktyki – specjalne preparaty, mające na celu zwiększenie dawki aktywatora.

Ekologiczna oczyszczalnia a oszczędność pieniędzy

Żyjemy w czasach, gdy wiele osób poszukuje oszczędności. Inwestujemy w smart home i inteligentne rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska naturalnego i ekonomiczne. Jednym z nich, zyskującym na popularności w ostatnich latach są ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków. Podpowiadamy, w jaki sposób wpływają one na finanse.

 

Niskie koszty instalacji

W porównaniu z miejskimi systemami kanalizacji przydomowa oczyszczalnia ścieków to znacznie tańsza opcja. Nie wymaga rozbudowanej infrastruktury kanalizacyjnej, a to sprawia, że staje się przystępna cenowo już nie tylko dla nieruchomości z terenów wiejskich czy górzystych, ale niemal dla każdej nowo budowanej nieruchomości.

 

Niskie koszty utrzymania

Tradycyjne szambo wymaga regularnego wywożenia nieczystości płynnych co najmniej raz w miesiącu i często wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach. W przeciwieństwie do nich ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków są niemal bezobsługowe, choć wymagają corocznych przeglądów i wywozu nieczystości. Niewielkie koszty eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków to oszczędność energii i niższe rachunki za ścieki.

 

Niższe rachunki za wodę

Własna przydomowa oczyszczalnia ścieków daje możliwość wykorzystywania oczyszczonych ścieków do podlewania ogrodu. Ważne jest to, że tą wodą należy podlewać tylko rośliny ozdobne. Znajdujące się w niej azotany sprawią, że trawa i rośliny ozdobne będą bardziej bujne.

 

Brak miesięcznych opłat za ścieki

Podłączenie do miejskiej sieci kanalizacji, jak i posiadanie tradycyjnego szamba wiąże się z koniecznością uiszczania comiesięcznej zapłaty na ścieki lub ich wywóz. Przydomowa oczyszczalnia ścieków nie generuje takich comiesięcznych rachunków.

Jaką oczyszczalnię wybrać? Porady

Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Konin, Toruń

Opinie porady czyli jak zabrać się do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków? pytania i odpowiedzi odnośnie ceny doboru i budowy.

Od czego zacząć? Przede wszystkim trzeba określić.

Ilość stałych mieszkańców ( bez gości weekendowych).
Rodzaj gruntu, – czyli określenie chłonności gruntu ceny będą inne na gruncie piaszczystym i na gliniastym,
Wody gruntowe – czyli określenie poziomu wód gruntowych, możliwości zrzutu oczyszczonego ścieku np. ciek wodny, studnia chłonna, drenaż.
Miejsce posadowienia – konieczność zapewnienia dojazdu wozu asenizacyjnego (konserwacja min. raz w roku) a zarazem zachowania wymaganych odległości według prawa budowlanego.
wymogi prawne odległości i rozmieszczenie oczyszczalni na działce

 

Jaką wybrać oczyszczalnię?

Jest to zawsze stosunek ceny do jakości. Wybierając tanią oczyszczalnie przydomową np. drenażową czy pakietową musimy się liczyć że powierzchnia zabudowy czyli miejsce wyłączone z ruchu i sadzenia drzew to około od 80m2 do 120m2, to spory obszar, poza tym technologia fermentacji beztlenowej może dokuczać nam nieprzyjemnym zapachem szczególnie w ciepłe dni, konserwacja takiej oczyszczalni to dodawanie biopreparatu raz w miesiącu, płukanie nitek drenażu i kosza filtracyjnego dwa razy w roku, oczywiście są domostwa które tego nie robią wtedy oczyszczalnia funkcjonuje około 8 lat i wystarczy raz tego nie zrobić aby system się zamulił. Wysiłek włożony w konserwację powinna rekompensować nam cena zakupu oczyszczalni. W przypadku oczyszczalni z krótkim drenażem typu indran oraz oczyszczalni biologicznych z osadem czynnym i złożem biologicznym cena produktów jest wyższa natomiast powierzchnia zabudowy to koło 15 m2, brak przykrych zapachów, oczyszczony ściek jest bezbarwny a trwałość urządzenia to ponad 20, lat to wszystko powinno rekompensować wydane pieniądze na początku inwestycji. Oferta Primeko zawiera produkty i tanie i drogie jako firma z wieloletnim doświadczeniem stawiamy na rzetelność i terminowość w wykonywanych przez nas usługach. Wybór oczyszczalni po przemyśleniu pozostawiam Państwu.

Gdy wybraliśmy już oczyszczalnie ekologiczne – zgłoszenie budowy

Oczyszczalnie przydomowe o przepustowości do 7,5 m3/dobę czyli do 50 osób (RLM), nie wymagają uzyskiwania pozwolenia na budowę. Należy tylko miesiąc przed przystąpieniem do realizacji dokonać zgłoszenia w przynależnym Starostwie Powiatowym. Wymagane dokumenty to: mapka sytuacyjna z wrysowanym i opisanym urządzeniem, druk zgłoszeniowy, akt własności nieruchomości oraz dokumentacja techniczna przydomowej oczyszczalni ścieków. Brak sprzeciwu urzędu w terminie 30 dni upoważnia nas do rozpoczęcia budowy w przeciągu dwóch lat.

Wytyczne przy montażu i projektowaniu przydomowej oczyszczalni ścieków, które ułatwią nam pracę i zaoszczędzą pieniądze.

Przy budowie wylot instalacji kanalizacyjnej należy umieścić po tej stronie budynku gdzie planowane jest posadowienie oczyszczalni wystarczy rura O 110
Wylot rury kanalizacyjnej umieścić na poziomie 30cm a 40 cm pod planowanym poziomem terenu, nie należy obawiać się zamarzania gdyż ścieki nie ulegną zatrzymaniu w prawidłowo położonej kanalizacji (2% spadku) a procesy gnilne które zachodzą w zbiorniku dodatkowo podgrzeją rurę.
Wyprowadzić pion wentylacyjny (odpowietrzenie) na dach średnicą minimum O110

Wymagania Prawne – Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków

Nie wszystkie instalacje wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Należy do nich budowa przydomowej oczyszczalni o przepustowości dobowej do 7,5m3. Pozwoleniem na budowę są objęte oczyszczalnie ścieków o wydajności powyżej 7,5 m3 co odpowiada to ok. 50-ciu użytkownikom. W pierwszym przypadku należy jedynie na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem instalacji zgłosić taki zamiar w wydziale budownictwa w starostwie powiatowym (właściwym dla lokalizacji inwestycji).

Zgłoszenie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków:
1. W Starostwie Powiatowym należy sprawdzić, czy w planie zagospodarowania terenu dopuszcza się budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.
2. Na mapkę sytuacyjno-wysokościową w skali 1:500 lub 1:1000 nanieść schemat oczyszczalni wraz z opisami elementów.
Wskazówka: Mapkę można pobrać w Starostwie Powiatowym (wydział geodezji), a wrysowanie schematu oczyszczalni zlecić firmie PRIMEKO. Wystarczy przesłać nam mapkę, nieodpłatnie wrysujemy schemat instalacji i odeślemy mapkę wraz z opisem technicznym i zasadą działania oczyszczalni.
3. Przygotować dowód stwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych (np. akt własności).
4. Dołączyć dokumentację techniczno-ruchową oczyszczalni.
5. Wypełnić formularz zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków.
6. Złożyć zebrane dokumenty w Wydziale Budownictwa w Starostwie Powiatowym.

Jeżeli planowane jest odprowadzenie oczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych, to wraz z wnioskiem zgłoszenia budowy należy złożyć:

 

1. Zgodę właściciela tychże wód na odprowadzenie wody pościekowej,
2. Operat wodno-prawny.

W przypadku, gdy oczyszczalnia przydomowa ma działać przy budynku usługowym lub produkcyjnym wymaga się:

1. Uzyskania w Starostwie Powiatowym pozwolenia wodno-prawnego i złożenia go wraz z wnioskiem zgłoszenia budowy.

Jeżeli starostwo powiatowe zażąda projektu na budowę oczyszczalni, należy:

1. Wykonać badania geotechniczne gruntu,
2. Zlecić uprawnionemu architektowi wykonanie projektu oczyszczalni i uzgodnić go we wszystkich właściwych urzędach.

Ponadto w razie większego zużycia wody:

1. Powyżej 5m3 na dobę należy wystąpić o sporządzenie operatu wodnoprawnego zgodnie z ustawą Prawo wodne i wydanie odpowiedniego pozwolenia.
2. Powyżej 7,5m3 na dobę trzeba wystąpić o wydanie pozwolenia na budowę.

 

Dobór oczyszczalni a wymogi prawne.

Przy podejmowaniu decyzji o budowie przydomowej oczyszczalni ścieków często zachodzi konieczność uwzględnienia obecności innych budynków i budowli w otoczeniu działki, na której ma być posadowiona przydomowa oczyszczalnia ścieków. Dlatego przed wybraniem modelu urządzenia należy sprawdzić, jakie obiekty znajdują się w pobliżu planowanej inwestycji, gdyż niejednokrotnie determinują one typ oraz miejsce posadowienia przydomowej oczyszczalni ścieków. Aktem prawnym, określającym wszystkie odległości, które należy zachować przy budowie oczyszczalni, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami i poprawkami.

 

Z punktu widzenia inwestora ważne jest ustalenie, w jakim rodzaju zabudowy znajduje się nieruchomość. Jeśli w „zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej”, to „odległości urządzeń sanitarno-gospodarczych”, tj. „pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić, co najmniej:

– od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi – 5 m,
– od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego – 2 m”,
– od magazynów produktów spożywczych – 15 m.

 

Jeżeli nieruchomość znajduje się w zwartej zabudowie, to dwa pierwsze wymiary powinny zostać zwiększone odpowiednio do 15 m i 7,5 m, aczkolwiek jest to przypadek w praktyce bardzo rzadko spotykany, ponieważ zabudowa zwarta (centra miast) w większości przypadków jest skanalizowana.

 

Paragraf 37 ww. aktu prawnego zezwala na to, by „przepływowe, szczelne osadniki podziemne, stanowiące część przydomowej oczyszczalni ścieków gospodarczo-bytowych, służące do wstępnego ich oczyszczania, mogły być sytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynków jednorodzinnych, pod warunkiem wyprowadzenia ich odpowietrzenia przez instalację kanalizacyjną co najmniej 0,6 m powyżej górnej krawędzi okien i drzwi zewnętrznych w tych budynkach. ” Montowanie osadnika blisko domu ma istotne znaczenie, ponieważ przykanalik, powinien być przedłużeniem poziomu kanalizacyjnego wewnątrz budynku i przebiegać bez załamań. Usprawnia to spływ ścieku, wentylację oraz ogranicza straty ciepła.

 

Na terenach wiejskich bardzo często znajdują się studnie dostarczające wodę do spożycia dla ludzi. Strefa ochronna dla tego rodzaju urządzeń powinna wynosić 30 m „do najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód” oraz 15 m od osadnika gnilnego.

Do warunków lokalnych danej nieruchomości należy zaliczyć także rodzaj gleby oraz poziom wód gruntowych. Oba czynniki mają wpływ na wybór modelu oczyszczalni i zakres robót instalatorskich. Ocena warunków wodno-gruntowych powinna opierać się na wynikach badań geologicznych, tj. na pobraniu próbek z miejsca, w którym wstępnie zaplanowano umiejscowienie oczyszczalni. Ocena geologiczna gleby zawiera miąższność poszczególnych warstw z ich składem geologicznym, rzędną występowania wód gruntowych oraz porę roku, w jakiej przeprowadzono badania. Wysokość zwierciadła wody gruntowej ma istotny wpływ na rodzaj odbiornika ścieku oczyszczonego.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska możemy oddać ścieki w granicach gruntu stanowiącego własność wprowadzającego, „jeżeli miejsce wprowadzania ścieków oddzielone jest warstwą gruntu o miąższości co najmniej 1,5 m od najwyższego użytkowego poziomu wodonośnego wód podziemnych”. Jeżeli nieruchomość nie spełnia tego wymogu, a nie ma możliwości oddania ścieków do cieku naturalnego, to można zastosować przepompownię ścieków oczyszczonych. Jej zadaniem jest przetransportowanie ścieków na specjalnie utworzony nasyp tak, aby zachować wymaganą odległość 1,5 m

 

Wymogi prawne – odległości kompendium

osadnika gnilnego:

– do granicy posesji 2 m,
– do domu mieszkalnego brak odległości,
– do studni 15 m,
– do gazociągu, wodociągu 1,5 m,
– do kabli elektrycznych 0,8 m ,

 

od drenażu rozsączającego:

– do granicy posesji 2 m,
– do domu mieszkalnego 3 m,
– do studni 30 m,
– do wód gruntowych 1,5 m,
– do gazociągu, wodociągu 1,5 m,
– do kabli elektrycznych 0,8 m,
– do drzew i krzewów 3 m,

Przydatne adresy celem zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków:
Wielkopolska

Usługa Montażu Oczyszczalni Ścieków

Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Konin, Toruń

Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, odpowiednio dobranej do potrzeb oraz istniejących warunków to już połowa sukcesu. Chcąc móc w pełni cieszyć się jej działaniem konieczny jest również profesjonalny montaż. Tylko prawidłowe zainstalowanie wszelkich elementów daje gwarancję niezawodności. Firma Primeko, poza sprzedażą oraz fachowym doradztwem oferuje również montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz niezbędny, nowoczesny sprzęt umożliwia nam pracę nawet w trudnych warunkach. Podejmujemy się montażu przydomowych oczyszczalni ścieków na takich gruntach, jak ił, glina czy tereny o wysokim poziomie wód gruntowych.

 

Oferujemy Profesjonalny Montaż Oczyszczalni:

  • Oczyszczalni biologicznych z osadem czynnym

  • Oczyszczalni hybrydowych ze złożem biologicznym

  • Przydomowych oczyszczalni ścieków

  • Szamb ekologicznych

  • Eko-oczyszczalni

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków – Cena z Montażem

Na cenę przemysłowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków z montażem wpływa kilka czynników. Koszt końcowy zależny jest między innymi od:

  • sposobu odprowadzenia oczyszczonych ścieków np. studnia chłonna; tunele rozsączające, maty INDRAN itp.

  • poziomu wyjścia rury kanalizacyjnej z budynku

  • miejsca montażu oraz wielkości oczyszczalni

  • rodzaju montowanej oczyszczalni

  • rodzaju gruntu

 

Przykład Usługi Montażu

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków - Montaż Z Rozprowadzeniem Grawitacyjnym

Czas Usługi: Montaż Oczyszczalni Trwa 8 – 12 Godzin.

Całkowity Koszt To:

  • Koszt Pracy Koparki

  • Wykonanie Wykopu

  • Podłączenie Oczyszczalni Ścieków Do Istniejącej Instalacji Kanalizacyjnej W Budynku

  • Grawitacyjne Rozprowadzenie Oczyszczonej Wody

  • Uruchomienie Oczyszczalni

  • Niwelacja Terenu

  • Niezbędne Materiały Potrzebna Do Wykonania Usługi Takie Jak Żwir, Rury, Kształtki, Studnie, Tunele Itp.

Czas Usługi: Montaż Oczyszczalni Trwa 8 – 12 Godzin.

Całkowity Koszt To:

  • Koszt Pracy Koparki

  • Wykonanie Wykopu

  • Podłączenie Oczyszczalni Ścieków Do Istniejącej Instalacji Kanalizacyjnej W Budynku

  • Wykonanie Przepompowni

  • Rozprowadzenie Oczyszczonej Wody

  • Uruchomienie Oczyszczalni

  • Niwelacja Terenu

  • Niezbędne Materiały Potrzebna Do Wykonania Usługi Takie Jak Żwir, Rury, Kształtki, Studnie, Tunele Itp.

Montaż Przydomowej Oczyszczalni Ścieków Z Przepompownią

 

 

 

Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Konin, Toruń

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią. Załączone zdjęcia pozwolą na dokładniejsze zapoznanie się z naszymi produktami oraz oferowanymi usługami. To także doskonały dowód gwarantowanej przez nas wysokiej jakości. Zapraszamy do obejrzenia!

 

CENNIK - KLIKNIJ

 

 

KONTAKT :

PRIMEKO PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

BIURO GNIEZNO:

BIURO: ul. Malwowa 3

62-200 Gniezno

NIP: 784-188-90-85

ODDZIAŁ POZNAŃ:

ul. Chociszewskiego 47/2

62-256 Poznań

FIRMA NA FACEBOOKU - KLIKNIJ

NASZA STRONA WWW - KLIKNIJ

NASZ FIRMPAGE - KLIKNIJ

    No results found.
    No results found.
    No results found.