POL-TECH ELPRA MAREK PRACIAK

Name: POL-TECH ELPRA MAREK PRACIAK Country:
POLAND
NIP: 6151167215    Check registers   
City: Spytków Street: Spytków 37 Postcode: 59-900
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION

Wire transfer

Bank account number: 69 1140 2004 0000 3102 8154 1863

Pay with cash

Description

POL-TECH ELPRA MAREK PRACIAK

POL-TECH ELPRA MAREK PRACIAK jest producentem urządzeń grzewczych znanych i używanych zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach świata. Od początku istnienia firma POL-TECH ELPRA MAREK PRACIAK przykładała ogromną wagę do jakości i trwałości produktów. Dzięki tym zasadom już pierwsze urządzenia spełniały oczekiwania użytkowników i zapewniały im komfort cieplny i ciepłą wodę użytkową.

Instalacja boilera w zbiorniku akumulacyjnym

Układ buforowy to system wykorzystywany w instalacji grzewczej do tego, aby udoskonalić jej działanie. Minimalizuje straty energii i paliwa, a także powstawanie ewentualnych zanieczyszczeń związanych z paleniem w kotle. Kiedy zbiorniki buforowe lub akumulacyjne są potrzebne?

Zbiorniki buforowe do C.O. działają na zasadzie akumulowania ciepła, które może być potem pobierane w ilości i czasie dostosowanym do potrzeb domowników. W tzw. buforze magazynuje się ciepła woda podgrzana przez piec, a dopiero stamtąd rusza ona dalej – do grzejników. W ten sposób możliwe jest ekonomiczne i funkcjonalne sterowanie ogrzewaniem w domu.

Kiedy potrzebne są zbiorniki akumulacyjne?

W instalacjach grzewczych bez układów buforowych zauważa się znaczne straty energii i paliwa, a to dlatego, że prawidłowo działający piec powinien pracować, wykorzystując swoją moc nominalną (czyli pełną). Jeśli powierzchnia do ogrzania jest niewielka, a dom czy mieszkanie dobrze ocieplone, temperatura szybko wzrośnie i praca pieca zostanie przerwana. W ten sposób będzie on musiał uruchamiać się kilka razy w ciągu doby i zużyje bardzo dużo energii (i paliwa) do ponownego rozpalenia się.

Zbiornik buforowy – rodzaje, zastosowanie, dobór, schemat podłączenia

Dzięki buforowi wody system grzewczy może działać o wiele sprawniej – kocioł pracuje nieprzerwanie aż do pełnego nagrzania wody, wykorzystując moc nominalną, i włącza się dopiero wtedy, gdy zostanie ona zużyta. Może to stać się dopiero po upływie doby, a nawet kilku dni – w zależności od rodzaju pieca i pojemności zbiornika buforowego do C.O. W podobny sposób, oparty jednak na zasilaniu elektrycznym, działa ogrzewanie za pomocą pieca akumulacyjnego.

Nowoczesny kominek akumulacyjny - potrzebą naszych czasów - Kominek.org.pl

Kiedy potrzebne są zbiorniki akumulacyjne?

Instalacja C.O. z układem buforowym to rozwiązanie optymalne w większości przypadków. Nie trzeba jej stosować do ogrzewania dużych, starych i źle ocieplonych domów, w których wykorzystuje się instalację o sporej pojemności i grzejniki pracujące w wysokich temperaturach. Z buforów mogą również zrezygnować ci, którzy zdecydowali się na ogrzewanie gazem ziemnym lub pelletem, jako że kotły do ich spalania są łatwo sterowalne i nie wymagają systemów akumulacyjnych. Instalacje grzewcze z buforem ciepła są szczególnie polecane w przypadku ogrzewania kotłem zasypowym i kominkiem z płaszczem wodnym.

Zbiornik buforowy - czy jest potrzebny i do czego służy? - Ogrzewnictwo

Adres

Spytków 37

59-900 Spytków
tel. 662 217 016
e-mail: marek.pra@interia.pl
    No results found.
    No results found.
    No results found.