Fundacja Na Szlaku

Name: Fundacja Na Szlaku Country:
POLAND
NIP: 8943061309    Check registers   
REGON: 361266592    Check registers   
KRS number: 0000552140 Æ   Check registers   
Province: dolnośląskie City: Wrocław Street: Legnicka 65 Postcode: 54-206

Description

W ofercie firmy opisanej na stronie obozywedrowne.com znajdują się wycieczki do miejscowości położonych w Polsce, a także za granicą. Klienci mogą zdecydować się na trekking w Bieszczadach, kurs narciarstwa biegowego w Alpach albo wyprawę do Cejlonu. Wyjazdy są organizowane w niewielkich grupach, a przewodnictwem zajmują się licencjonowani piloci.

Od Bieszczad po Góry Izerskie. Od jezior mazurskich po pomorskie. I gdzieś dalej za granicami. W Czechach i na Słowacji, w Rumunii i na Ukrainie, w Alpach i na Kaukazie, na Korsyce i na Cejlonie.

Organizujemy wędrowne przygody. Wędrujemy po przestrzeń i widoki, po przyjemne zmęczenie, po nowe, wartościowe znajomości, po przygody, po późniejsze najlepsze wspomnienia. Wędrujemy też, by się wyciszyć, odpocząć, a wieczorem rozśpiewać.

Nasze małe „wyprawy”, to aktywny wypoczynek w pięknej scenerii. To Małe i Wielkie Nagrody, które spotkacie z nami na szlaku! To pooglądanie roślin i zwierząt w ich środowisku. Bo znajdziemy się w objęciach natury. To piękne, ciche wioski, zabytki, a wszystko z dala od zgiełku miast. To wędrówka i jazda szlakami górskimi, duktami leśnymi oraz polnymi. Godziny czasu na rozmowę lub ciszę.

Niezapomniane kolorowe scenerie i widoki dostępne dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek, chcą się przyjemnie zmęczyć. Ale też odpocząć, odstresować się. Bo stawiamy na reset poza zasięgiem.

Ta przyjemna wędrówka, tak jak rozgwieżdżone niebo nad naszym namiotem czy schroniskiem górskim dostępne są dla każdego.

Od 2011 roku dzielimy się z Wami naszą pasją i tym co potrafimy najlepiej. Jesteśmy przewodnikami górskimi. Posiadamy wiedzę, praktykę oraz wszelkie wymagane prawem zezwolenia do prowadzenia działalności organizatora turystyki.

 

POZWÓL NAM SIĘ PRZEDSTAWIĆ

 

Adam

Prowadzi warsztaty zielarskie

Botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor publikacji poświęconych tutejszej roślinności i etnobotanice, dotyczących szerokich możliwości zastosowania ziół w praktyce, a także powiązań flory z miejscową kulturą i tradycją („etnobotanika”). Adam jest autorem książek: „Zbiorowiska leśne BdPN”, „Tajemnice bieszczadzkich roślin”, „Bieszczadzkie motywy roślinne” oraz kilkudziesięciu artykułów na powyższe tematy. Mieszkaniec Bieszczad.

Dorota

Przewodniczka sudecka

Dorota jest licencjonowanym przewodnikiem górskim sudeckim, biologiem, botanikiem. Jest też Certyfikowanym Inspektor Drzew. Od kilku lat prowadzi warsztaty przyrodnicze na terenie Sudetów. Miłośniczka górskich łąk, polskich gór i wycieczek rowerowych. Pasjonatka fotografii przyrodniczej. Pochodzi z Lądka Zdroju.

Grzesiek

Przewodnik beskidzki

Traper. Instruktor szkoły przetrwania. Licencjonowany przewodnik beskidzki. Aktywista w kole przewodników beskidzkich. Bieszczadnik. Dobry kompan. Więcej o sobie, od siebie, opowie Wam na szlakach obozów w Beskidach i Bieszczadach. Pochodzi z Podlasia.

Jakub

Instruktor narciarstwa biegowego

Przez kilkanaście lat uprawiał wyczynowo narciarstwo biegowe. Prowadzi szkołę biegania na nartach. Doświadczony instruktor Polskiego Związku Narciarskiego, instruktor Nordic Walking, sędzia PZN, fizjoterapeuta, masażysta i ratownik WOPR. Brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 50 km stylem klasycznym, Mistrz Polski amatorów z 2012 roku na dystansie 10 km „klasykiem”, zwycięzca Biegu Piastów 30 km techniką dowolną, zwycięzca cyklu Salomon Nordic Sunday na dystansie „mega” stylem klasycznym w kategorii wiekowej i open, wielokrotny zwycięzca w kategorii wiekowej w ważnych biegach masowych na różnych dystansach. Mieszka w Sudetach.

Joanna

Przewodniczka UIMLA oraz beskidzka

Od 2014 roku jako licencjonowana przewodniczka górska prowadzi wycieczki od Bieszczad po Pieniny. W 2018 roku nabyła uprawnienia Międzynarodowego Przewodnika Górskiego (International Mountain Leader UIMLA). Od tego czasu przewodnikuje też w pasmach górskich Europy. Często można ją spotkać na szlaku w Słowacji i na Bałkanach. Największą uwagę przywiązuje do bezpieczeństwa podczas wycieczek, dlatego też ukończyła szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz metodyki prowadzenia grup w różnych warunkach. Mieszka w Pieninach.

Katarzyna

Przewodniczka UIMLA oraz beskidzka i sudecka

Od kilkunastu lat spełnia Wasze górskie marzenia, co jest jej mottem przewodnim. W wolnych chwilach „wiedźminuje” na Furmanowej (Gubałówce), zbiera zioła magiczne, biega i joguje. Przewodnictwo i podróże to jej praca i pasja. Jako międzynarodowy przewodnik górski i lider wypraw trekkingowych od wielu lat zabiera Was we wszystkie góry świata: od Karpat, przez Alpy, Pireneje, Atlas Wysoki, Andy, Himalaje i wiele innych. Jest też przewodniczką w Jodze Na Szlaku.

Krzysztof

Przyrodnik, ornitolog

Przyrodnik, ornitolog, pracownik naukowy Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Turwii, gdzie zajmuje się ekologią, a w tym problematyką ochrony przyrody i kształtowania środowiska na terenach rolniczych. Członek m.in. Rady Naukowej IŚRiL PAN, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, czy Society for Conservation Biology. Górołaz, który czerpie radość z obserwowania ptaków na szlaku i poza nim.

Marcin Tatrzański

Przewodnik tatrzański

Jest rodowitym zakopiańczykiem, po Tatrach chodzi od dziecka. Studiował historię ale zamiast pracy za biurkiem w szkole wybrał przestronniejsze „biuro” ;). Na szlaku opowiada m.in. o przyrodzie, topografii, górskich ciekawostkach. Przed laty był czynnym grotołazem w Speleoklubie Tatrzańskim.

Marcin Sudecki

Przewodnik sudecki i terenowy

Przewodnik górski sudecki, przodownik turystyki górskiej PTTK, przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego, przewodnik po Krknošskem Národním Parku, przewodnik po Wrocławiu oraz pilot wycieczek. Lubi znikać na szlakach polskich gór oraz w republikach dawnego Związku Radzieckiego. Wędrował szlakami, które znajdowały się w blisko 50 państwach. Cyklicznie toczy spory z rowerem o to, gdzie jechać. Można go spotkać w towarzystwie psa Profita. W 2011 roku z jego inicjatywy ruszyły w świat pierwsze obozy w ramach ObozyWedrowne.com.

Monika

Ekolożka, przewodniczka sudecka

Z wykształcanie i powołania jest ekologiem-zoologiem. Bardzo ważna jest dla niej ochrona środowiska. Licencjonowana przewodniczka sudecka oraz przewodniczka Karkonoskiego Parku Narodowego Mieszka w Sudetach Środkowych. Lubi podróżować. Czasem celem jej wypraw są szczyty, liczące pięć tysięcy metrów n.p.m. Działa w Stowarzyszeniu Studenckie Koło Przewodników Sudeckich.

Roksana

Geolożka i przewodniczka sudecka

Uważa, że każda skała i każdy minerał mogą opowiedzieć swoją historię. W przeszłości związana zawodowo z Karkonoskim Parkiem Narodowym, gdzie zajmowała się m.in. koordynacją działalności naukowej, edukacją ekologiczną, działalnością wydawniczą i organizacją konferencji oraz warsztatów. Brała udział w tworzeniu geoparku w Karkonoszach, z czego jest szczególnie dumna. Roksana prowadzi badania naukowe i jest autorką wielu publikacji. Na swoim koncie ma m.in. odkrycie pierwszej jaskini krasowej w polskich Karkonoszach. W czasie wolnym zbiera i kolekcjonuje minerały, chodzi po górach, gotuje wegetariańskie potrawy, robi maści na bazie ziół.

Joker i Profit

Dobre psy

Profit, ten młodszy, to Owczarek Przewodnicki o niespożytej energii i siła napędowa Obozów Wędrownych – dosłownie! Uwielbia wędrować i nigdy nie ma dość spacerów, a jeśli nie wędruje, to biega za patykami i piłkami. W 2018 roku mieszkał w jednym z podkarpackich schronisk, do którego trafił z interwencji. Teraz z zadowoleniem merda po szlakach razem z Obozami Wędrownymi, obwąchuje górskie szlaki i wpatruje się w dal w miejscach widokowych. Razem z Jokerem, to ten dojrzalszy, psiną po niemiłych przejściach, tworzą Psią Drużynę Obozów Wędrownych. To Profit i Joker stanowili inspirację do organizacji „Wakacji z Psem”, czyli Obozu Wędrownego „Hau”, który odbył się w czerwcu i lipcu 2018. Kilkanaście psów oraz ich towarzysze wędrowało czeskimi szlakami.

Tomasz Deroń

Tomek

Instruktor survivalu, przewodnik

Zawodowy instruktor survivalu od 1995 roku, przewodnik górski od 2013 roku, Instruktor harcerski, tour-leader wyjazdów zagranicznych, socjoterapeuta, pedagog, organizator wielu obozów survivalowych, współpracownik i organizator wypraw terenowych dla Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz Fundacji Poland Business Run. Koordynuje wyprawy i szkolenia związane z prowadzeniem aktywności ruchowej w terenie oraz szkolenia kształtujące relacje interpersonalne. Specjalizuje się w turystyce osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W latach 2013-2017 kierownik kursów dla kandydatów na przewodników górskich. W latach 2015-2015 prezes stowarzyszenia przewodnickiego SKPS Wrocław. Nauczyciel fizyki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego.

Sebastian Garwol

Sebastian

Instruktor survivalu, przewodnik

Pasjonat gór, przewodnik górski sudecki, pilot wycieczek, posiadacz karty taterniczej. Mówią o nim: buscraftowiec, survivalowiec (nie lubi tych określeń, woli określenia „sztuka przetrwania”, „zaradność w górach, terenie”). Wychowany w duchu starej, tradycyjnej turystyki. Podczas wycieczek, wypraw zależało mu na poznaniu miejsca poprzez bycie z nim w pełni zintegrowanym, co daje kontakt z naturą. Udowadnia, że można uprawiać tak zwany bushceraft   i survival w najbliższej okolicy swojego zamieszkania i świetnie się tym bawić.

 

wspiera nas:

Na tej stronie znajdziesz dla siebie obozy wędrowne w Tatrach, obozy wędrowne w Sudetach, obozy wędrowne w Beskidach, w tym obozy wędrowne w Bieszczadach, obozy wędrowne poza granicami Polski np. trekkingi w Alpach, Pirenejach, na Korsyce, w Kirgizji. Obozy wędrowne dla młodzieży, obozy młodzieżowe, w tym z elementami survivalu oraz obozy wędrowne dla dorosłych. Znajdziesz też wycieczki weekendowe, obozy konne, warsztaty zielarskie, wyjazdy z jogą w ramach projektu Jogi Na Szlaku.

    No results found.
    No results found.
    No results found.