GOMIBUD Sp. z o.o.

Name: GOMIBUD Sp. z o.o. Country:
POLAND
NIP: 6760079111    Check registers   
City: Borek Szlachecki Street: Wernera 2 Postcode: 32-050
MASTERCARD MAESTRO PAY_PAL VISA_ELECTRON VISA WESTERN_UNION

Wire transfer


Pay with cash

Description

P.B.U. GOMIBUD Sp. z o.o.

Rozpoczęliśmy swoją działalność jesienią 1992 roku. Założycielem i właścicielem firmy był Maciej Cichy. W początkowym okresie podstawowym obszarem działalności naszej firmy były usługi remontowo-budowlane z zakresu budownictwa ogólnego i mieszkaniowego.

Od 1995r. roku współwłaścicielami firmy byli Maciej Cichy i Tadeusz Kawalec.

W 1995r. roku poszerzyliśmy swoją działalność o budowę i montaż ekranów akustycznych oraz roboty inżynieryjne. Zakres inwestycji obejmuje teren Polski Południowej.

Od 1996r. roku firma „GOMIBUD” wykonuje roboty drogowe, głównie jako klasyfikowany podwykonawca „DROMEX” S.A. przy budowie autostrady A-4: Kraków-Katowice, Przylesie-Bielany, Katowice-Gliwice, Południowa Obwodnica Krakowa.

Od 1996r. zajmujemy się również bieżącym utrzymaniem obiektów mostowych miasta Krakowa w zakresie robót awaryjnych i naprawczych. Jesteśmy współrealizatorem mostów tymczasowych „LAJKONIK” i „LAJKONIK-2” w Krakowie. Po powodzi w 1997r. nasza firma samodzielnie odbudowała most w Boczowie gm. Łapanów i 2 mosty w Gładyszowie gm. Uście Gorlickie. Wykonała także remont płyty pomostu Mostu Grunwaldzkiego nad rzeką Wisłą, mostu w ciągu ul. Górnickiego nad rzeką Białuchą, mostu w ciągu ul. M. Konopnickiej nad rzeką Wilgą w Krakowie.

 

W 1999r. roku przenieśliśmy siedzibę do dworku w Borku Szlacheckim. Rozbudowaliśmy i unowocześniliśmy zaplecze produkcyjno-usługowe.

W przeszłości wdrożyliśmy system zarządzania jakością i środowiskowego.

Uzyskaliśmy Aprobaty Techniczne Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie w zakresie ekranów akustycznych:

Drewniany panel dźwiękochłonny GOMIBUD DG4,

Kasety metalowe GOMIBUD do montażu ekranów przeciedźwiękowych,

Betonowe płyty akustyczne GOMIBUD,

Zielony panel dźwiękochłonny GOMIBUD,

Krawędziowy element ekranu przeciwdźwiękowego ECO-TOP,

Otrzymaliśmy także rozliczne inne nagrody oraz wyróżnienia. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nimi w Nagrodach i podziękowana.

Poznaj naszą kompleksową ofertę.

Ekrany akustyczne

Projektujemy i wykonujemy ekrany akustyczne. To nasza specjalność.

Budownictwo inżynieryjne

Wykonujemy i remontujemy wszelkiego rodzaju obiekty z zakresu budownictwa inżynieryjnego.

Wyroby betonowe

Wykonujemy wszystkie nietypowe elementy żelbetonowe.

Wyroby betonowe

Węzeł betoniarski

Posiadamy wytwórnie betonu przeznaczoną do produkcji mieszanek betonowych różnego rodzaju.

Wyroby ślusarskie

Wykonujemy wyrobu ślusarskie, zbrojarskie oraz różnego rodzaju konstrukcje stalowe.

Słupy stalowe konstrukcyjne do ekranów akustycznych, producent / Weldon

Usługi projektowe

Posiadamy własną pracownie konstrukcyjno-projektową specjalizującą się w projektowaniu ekranów akustycznych.

Siedziba firmy.

Borek Szlachecki – wieś lokowana przez opata klasztoru Benedyktynów w Tyńcu w I poł. XIV w. pod nazwą ” wsi Wernera”. Zmiana nazwy na Borek nastąpiła w II poł. XIV wieku. Przymiotnik „Szlachecki” dołączono później w XIX wieku, gdyż wieś od początku istnienia była w posiadaniu szlachty. W 1550 roku właściciel wsi Jan Milanowski uzyskał od króla Zygmunta II Augusta prawo pobierania cła mostowego. Borek posiadał w II poł. XVIII wieku kilka zespołów dworsko-folwarcznych, czterech dziedziców, którzy posiadali w nim swoje posiadłości i osobne dwory. Po scaleniu dóbr na początku XIX wieku powstał nowy zespół dworsko-folwarczny, który nie zachował się do czasów współczesnych.

Na początku XIX wieku zbudowano parterowy budynek dworu, który w wyniku kolejnych zmian utracił swoją wartość zabytkową.

Ostatnim właścicielem budynku dworskiego był Schmidt mieszkający na co dzień w Krzywaczce, zaś ostatnim zarządcą był hrabia Potocki z Olszy, który wraz z żoną i córkami w 1944 roku wyjechał z Polski i osiadł w Argentynie. Wywodził się on z linii krzeszowickiej. W ramach reformy rolnej dwór wraz z wszystkimi gruntami został sparcelowany. Została powołana rolniczo – produkcyjna spółdzielnia „Przełom”, która doprowadziła do całkowitej ruiny dworu. Na terenie wokół dworu w okresie swojego władania wybudowała szereg budynków gospodarskich i magazynowych. Spółdzielnia w połowie lat 90 została zlikwidowana.

W grudniu 1997 roku Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „GOMIBUD” od likwidatora spółdzielni zakupiło zrujnowany budynek dworski wraz z magazynem zbożowym, wiatą magazynową i przyległym terenem (8845 m2). W 1999 roku Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „GOMIBUD” przeniosło swoje biuro z ul. Traugutta w Krakowie do budynku dworskiego w Borku Szlacheckim, który stał się siedzibą firmy.

Nasze certyfikaty.

 
KONTAKT :
GOMIBUD Sp. z o.o.

P.B.U. GOMIBUD Sp. z o.o.

ul. Wernera 2,
32-050 Borek Szlachecki

tel: +48 12 276-77-70
fax: +48 12 276-77-71
e-mail: gomibud@gomibud.pl

    No results found.