Centrum Tlenoterapii i Marketingu Robert Ślęzak
Name:
Centrum Tlenoterapii i Marketingu Robert Ślęzak
Country:
POLAND
City:
Szczekociny
Street:
Głowackiego 12
Postcode:
42-445
Description
CENTRUM TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ
Robert Ślęzak
Poznaj nas bliżej!
Jesteśmy wiodącą placówką zajmującą się terapią tlenową
Jesteśmy pierwszym gabinetem z komorą hiperbaryczną otwartym we Włoszczowie i jednym z nielicznych w okolicy. Chcemy, aby nasi pacjenci byli oraz czuli się bezpiecznie i komfortowo, dlatego przed każdym zabiegiem przeprowadzamy szczegółową ankietę na temat przebytych chorób i dolegliwości.
Indywidualne podejście to fundament skuteczności terapii w komorze hiperbarycznej. Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego plan wizyt oraz ich przebieg są dostosowywane do stanu zdrowia i potrzeb pacjenta.
Przeszkolony personel zadba nie tylko o bezpieczeństwo, ale też miłą atmosferę. Chętnie odpowie na wszelkie pytania, aby pacjent przed zabiegiem mógł czuć się pewnie i komfortowo. Pracownicy posiadają certyfikat AHA HYPERBARICS oraz regularnie poszerzają swoją wiedzę na szkoleniach. To wszystko ma jeden cel: zapewnienie maksymalnego komfortu i wysokiej jakości doświadczeń z zabiegów, a finalnie – stałe poprawienie ich stanu zdrowia.
Zabieg w komorze
W gabinecie zabiegi przeprowadzane są w komorze miękkiej dwuosobowej, która obecnie jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Posiada certyfikat zgodności z polskimi przepisami oraz normami Unii Europejskiej w stosunku do komór do terapii tlenowej – hiperbarycznej.
Pacjenci oddychają tlenem pochodzącym z koncentratora tlenu o ciśnieniu 1.3 ATA. To urządzenie medyczne z międzynarodowym atestem systemu ciekłego tlenu dla urządzeń służby zdrowia do celów tlenoterapii.
Innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne komory, umożliwia ułożenie się w wygodnej siedzącej pozycji, pozwalając na swobodne oddychanie i pełen relaks. Dodatkowym atutem jest również zastosowanie podajnika tlenowego, który nie ma bezpośredniego styku z twarzą, i zastępuje użycie niekomfortowej maski.
Metoda leczenia tlenem hiperbarycznym jest sprawdzona, bezpieczna, nieinwazyjna, a co najważniejsze – skuteczna. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie, które przybliżają sposób oraz efekty działania terapii tlenem.
Tlenoterapia hiperbaryczna w medycynie
Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga leczenie aż 100 schorzeń.
To skuteczna metoda w przypadku występowania dolegliwości z różnych
obszarów medycyny – sprawdź, jak może pomóc Tobie!
Inne wskazania do tlenoterapii
Przyspiesza przemianę materii w walce z nadwagą i otyłością. Wspomaga wychodzenie z nałogów, pomaga w oczyszczaniu i odtruwaniu organizmu oraz usuwaniu wolnych rodników. Pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych, zmniejsza bóle migrenowe.
Przeciwwskazania do tlenoterapii
Niestety zabiegi w komorze hiperbarycznej nie są przeznaczone dla każdego. Istnieją przeciwwskazania dyskwalifikujące możliwość rozpoczęcia tlenoterapii. Można podzielić je na 2 grupy: przeciwwskazania, które bezwzględnie wykluczają przeprowadzenie zabiegu oraz przeciwwskazania względne – w ich przypadku zgody na terapię może udzielić lekarz po przeprowadzeniu specjalistycznej konsultacji.
Jedyne skutki uboczne, jakie sporadycznie występują u części pacjentów, to dyskomfort w obrębie uszu, uczucie ich “zatkania” i szumy, które powstają w wyniku wyższego ciśnienia w komorze. Podobnie dzieje się u pasażerów podczas startu i/lub lądowania samolotu. Zazwyczaj ustępują samoistnie, a czasami wymagają przełknięcia śliny i lekkiego masażu okolic ucha.
Przeciwwskazania bezwzględne:
-
niezdrenowana odma płucna,
-
leczenie bleomycyną (zarówno obecne, jak i minione).
Przeciwwskazania względne:
-
infekcje górnego odcinka układu oddechowego,
-
leczenie doksorubicyną (do 24h po przyjęciu ostatniej dawki),
-
napady drgawkowe (także epizodyczne),
-
leczenie disulfiramem (stosowanym w leczeniu choroby alkoholowej),
-
leczenie Cis-platyną
-
wysoka temperatura (gorączka),
-
odma płuc w wywiadzie,
-
zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej i układu oddechowego
-
zapalenie nerwu wzrokowego – także przebyte znacznie wcześniej
-
nowotwory złośliwe
-
ciąża
-
rozrusznik serca – wyjątkiem są modele z certyfikatem potwierdzającym bezpieczeństwo pracy rozrusznika w warunkach zwiększonego ciśnienia
-
choroby płuc z retencją CO2 (rozedma płucna, POChP)