Leasing samochodowy

views   843

Finansowanie samochodów osobowych w dzisiejszych czasach sprowadza się to uproszczonych procedur weryfikacji zdolności leasingowej klienta oraz wyboru właściwego samochodu. Ważne, że obecne przepisy pozwalają korzystać z formy leasingu nie tylko firmom, ale też klientom indywidualnym poprzez leasing konsumencki.

Teoretycznie wszystko jest bardzo proste i procedury bardzo sprawne. Jeżeli wszystkie strony: klient, sprzedawca samochodu, przedstawiciel firmy leasingowej, przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej, urząd, a raczej rejestrator sprawnie współpracują, to proces zakupu samochodu przez leasing może trwać nawet mniej niż 24h.

 

Wychodząc na wprost oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów zoptymalizowaliśmy cały ten proces. Wszelkie procedury i formalności załatwiamy na miejscu, a jeśli klient tego oczekuje, to cały proces jesteśmy w stanie przeprowadzić zdalnie. Łącznie z dostawą samochodu pod wskazany adres.

 

Samochód

To chyba najtrudniejsze zadanie. Każda licząca się marka oferuje kilka w danych segmentach co najmniej kilka odmian swoich modeli w różnych konfiguracjach. Wybór nie jest prosty, a w praktyce samodzielne konfigurowanie samochodu, choć jest przyjemne to nie jest takie oczywiste. Z reguły okazuje się, że cena samodzielnie skonfigurowanego samochodu znaczenie przewyższa zaplanowany uprzednio budżet. Sztuka kompozycji samochodów tkwi w szczegółach. Konieczna jest szeroka wiedza merytoryczna i doskonała znajomość poszczególnych marek i modeli. Warto skorzystać z doświadczenia osób, które zajmują tym na co dzień i są na bieżąco z aktualnymi informacjami, dostępnymi pakietami, które odpowiednio skomponowane stanowią optymalne rozwiązanie.

 

Leasing

Operacyjny czy finansowy?

W zależności jakie są oczekiwania klienta, jaki rodzaj działalności prowadzi i na czym bardziej zależy: płaceniu podatków, odliczeniem rat, amortyzacji.

Wybór rodzaju leasingu zostawmy do indywidualnej konsultacji. Na rynku panuje przekonanie o tym, że operacyjny jest lepszy. Ale to tylko przekonanie, jak od każdej reguły tak o tej jest kilka wyjątków. Dlatego zalecamy szczegółową Analizę Potrzeb Klienta. Dopiero po analizie warto podjąć decyzję o rodzaju umowy leasingowej.

 

Parametry umowy

Trzy podstawowe parametry to wysokość wkładu własnego, długość trwania umowy i końcowa wartość wykupu. To tylko pytania na początek. Ważnych elementów jest znacznie więcej, ale te są kluczowe przed złożeniem wniosku o leasing. Warto to dobrze rozważyć, aby efektywnie rozplanować całe finansowanie pojazdu.

 

Struktura finansowania jest oczywiście zależna od płynności finansowej, a raczej bardziej od zdolności finansowe, leasingowej, okresu planowanego finansowania oraz przedmiotu – rodzaju samochodu. W przypadku samochodów osobowych uproszczone procedury jesteśmy w stanie zrealizować dla samochodów do wartości 350 000 netto.

 

Niski [mały] wkład własny określa się dla umów, w których wartość procentowa opłaty wstępnej jest w przedziale od 0-15% wartości samochodu.

Wysoki [duży] wkład własny określany jest, jeśli wartość procentowa opłaty wstępnej przekracza 20% wartości samochodu.

 

To jaki wkład własny zrobić często uzależnione jest od tego w jakiej kondycji finansowej jest firma, która zainteresowana jest leasingiem samochodu lub osoba, która jest zainteresowana leasingiem konsumenckim.

 

Często jest to parametr dyktowany przez analityków danej firmy leasingowej.

 

Charakterystyki struktur umów leasingowych są różne. Każda struktura ma zarówno mocne i dobre strony jak też słabe.

 

Jeszcze kilka lat temu standardową strukturą było żargonowo mówiąc: „10% wjazdu pięć lat i 10% wyjazdu”. Czasy się zmieniają i zmieniają się również preferencje, oczekiwania oraz możliwości klientów.

Coraz bardziej popularne są struktury, które są coraz bardziej dopasowana do szczególnych uwarunkować biorących leasing.

 

Umowa z niskim wkładem początkowym i wysoką wartością wykupu

Finansowanie samochodu jest możliwe już od 0% opłaty wstępnej. Nie oznacza to, że zawierając taką umowę nie poniesiemy żadnych kosztów. Zawsze trzeba auto ubezpieczyć, ale często również ratę za ubezpieczenie możemy zapłacić z odroczonym terminem płatności. Firmy leasingowe i dilerzy samochodowi prześcigają się w promocjach próbując sprzedawać samochody w niekoniecznie najkorzystniejszych konfiguracjach i parametrach umów.

 

Jakie mamy możliwości?

Przy leasingu operacyjnym i finansowym mamy się czym popisać.

  • Wkład własny już od 0% okres finansowania do 36 miesięcy wartość wykupu nawet 67% wartości samochodu.
  • Wkład własny od 0% do 15% okres finansowania do 60 miesięcy wartość wykupu nawet 45%.
  • Wkład własny od 0% do 15% okres nawet 8 lat maksymalna wartość wykupu do 10%.

 

 

Umowa z wysokim wkładem własnym. 

Na tego rodzaju strukturę umowy decydują się osoby, które szukają optymalizacji podatkowej niejako inwestują w tego typu aktywo po to, aby uzyskać odpowiednie odpisy podatkowe i cieszyć się z niskich kosztów finansowania i korzystać z odpisów amortyzacyjnych.

Dość często, po analizie wyników finansowych, analitycy z różnych przyczyn rekomendują umowę z wysokim wkładem. Jest to związane z historią kredytową, jak również z ewentualnym przebiegiem poprzednich umów lub szczególnych uwarunkowań.

 

Doskonale rozumiemy przedsiębiorców i wiemy, że biznes nie zawsze jest kolorowy. Zdarzają się różne sytuacje, które pociągają za sobą pewne konsekwencje.

Dlatego aby wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie nasi doradcy w rzetelny sposób dobierają najbardziej korzystne rozwiązania.

 

 

Zdolność leasingowa 

Praktycznie każda Firma leasingowa do oceny zdolności leasingowej bierze pod uwagę różne parametry. Jednak zdecydowana większość zwraca uwagę na to jak długo firma klienta działa na rynku, jakie osiąga obroty jakie zyski, jakim majątkiem dysponuje, jakim jest płatnikiem i jaką flotą już dysponuje.

Cały proces rozbudowy i rozwoju floty dla naszych klientów koordynują nasi wykwalifikowani doradcy. Dlatego jeżeli planujesz rozbudowę floty to warto zrobić to w rozsądny, zaplanowany sposób.

 

Ubezpieczenie

Integralną częścią umowy leasingowej jest umowa ubezpieczenia OC/AC. Każda firma leasingowa traktuje ubezpieczenie jako obligatoryjne. Jako grupa autoryzowanych przedstawicieli najlepszych firm ubezpieczeniowych na rynku, skrupulatnie analizujemy i dobieramy odpowiednie umowy, w najlepszym zakresie i oczywiście w najlepszej cenie.

Przy zawieraniu tego typu umów jest wiele różnych ważnych elementów, ale każdą umowę, dobieramy w sposób najbardziej optymalny, dopasowany zarówno do oczekiwań leasingu jak i oczekiwań klienta. Polisa polisie nie jest równa. Nie chodzi tu tylko o wysokość składki, ale o to co w polisie jest zawarte, jak wysokie są sumy ubezpieczenia, jaka jest wysokość ubezpieczenia gwarancyjnego.

Ważnym ubezpieczeniem, które polecamy jest dodatkowe ubezpieczenie od utraty wartości tzw. GAP. Szczególnie ważne, aby to ubezpieczenie było zawarte na odpowiednich warunkach od odpowiednich zdarzeń i na konkretne sumy ubezpieczenia. Tak aby w sytuacji przykrego zdarzenia klient był całkowicie zabezpieczony finansowo.

 

Elastyczność

W biznesie zdarzają się różne sytuacje. Dlatego szczególną wagę przywiązujemy do tego, aby nasi klienci w umowach mieli odpowiednie zapisy. Takie, które dają gwarancję, że przykładowo w sytuacjach, kiedy istnieje konieczność zawieszenia opłacania rat lub konieczne jest odroczenie płatności, to jest to możliwe nawet na sześć miesięcy. Może okazać się, że chcemy zwiększyć, zmienić, albo zmniejszyć ratę to też jest to możliwe.  Może również okazać się, że nie potrzebujemy danego samochodu albo chcemy zamienić na nowe, takie ważne sprawy również poprzez odpowiednie zapisy i działania.

dddddddddddddddddddd