Ocieplenie ścian
Ocieplenie ścian
PIANSYSTEM®Nieocieplony albo nieodpowiednio docieplony dom daje niższy komfort mieszkańcom, a także powoduje straty energii, które odbijają się na konieczności płacenia wyższych rachunków.
Rodzaj ocieplenia warto wybrać już na etapie budowy domu, by uniknąć późniejszych dodatkowych wydatków, jednak w przypadku pianki poliuretanowej nie zawsze jest to konieczne, bowiem dzięki łatwości i szybkości aplikacji, można wykonywać izolacje również w gotowych budynkach.
Wykorzystując nowoczesną technologię natryskową zajmujemy się izolacją ścian – wewnętrznych i zewnętrznych, w tym także wypełnianiem szczelin powietrznych.
Ocieplanie zewnętrzne ścian
Biorąc pod uwagę fakt, że ściany zewnętrzne stanowią największą powierzchnię każdego domu, konieczne jest ich odpowiednie ocieplenie. W przypadku braku odpowiednich izolacji lub nieprawidłowym wykonaniu dociepleń, utraty ciepła są bardzo duże – zarówno w przypadku ścian wykonanych z betonu, cegły, jak i innych materiałów. Piankę natryskową nanosimy bezpośrednio na powierzchnię odpylonej ściany, a wykorzystywany przez nas do tego celu agregat pozwala nam na doskonałą precyzję oraz szybkość działania. Warstwę zewnętrzną mogą stanowić płyty wykończeniowe, siding czy deski.
Propozycja ocieplania ścian od zewnątrz skierowana jest zarówno do inwestorów wznoszących nowy budynek, jak również właścicieli istniejących już domów, którzy są w pełni świadomi tego, jakie oszczędności mogą uzyskać. Chociaż wykonanie izolacji zewnętrznej nie zawsze jest możliwe, metoda ta daje wiele korzyści – poza tłumieniem dźwięków i zapewnieniem odpowiedniej termoizolacji, nie wymaga zajęcia dodatkowego miejsca wewnątrz.
Ocieplanie wewnętrzne
W niektórych przypadkach nie ma możliwości zewnętrznego ocieplania ścian, dlatego prace należy wykonywać od wewnątrz. Taka konieczność jest wymuszona np. przez cegłę klinkierową, która jest budulcem ścian albo nadzory konserwatorskie, pod którymi znajdują się niektóre rodzaje budynków, np. kamienice czy kościoły. Dociepleń tego rodzaju nie można wykonywać również na obiektach zabytkowych.
Podczas tworzenia wewnętrznych izolacji pianką poliuretanową bierzemy pod uwagę przede wszystkim to, jaką grubość warstwy zastosować – jest to ważne zarówno pod kątem skuteczności izolacji, jak również ilości miejsca, jaką będzie ona zajmowała wewnątrz budynku. Pianka natryskowa to doskonałe rozwiązanie w ocieplaniu ścian, ponieważ eliminuje ryzyko gromadzenia się wilgoci, a co za tym idzie przegnicia ścian. Zapewnia też doskonałe właściwości termoizolacyjne na przestrzeni wielu lat.
Wypełnianie szczelin powietrznych
Specjalizujemy się w wypełnianiu szczelin powietrznych, dzięki czemu można szybko i łatwo uzyskać dużo lepsze właściwości termoizolacyjne budynku. Prace takie powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów i w oparciu o wiedzę dotyczącą metody wzniesienia ścian w danym budynku – pozwoli to na precyzyjne wypełnienie wszystkich szczelin.
Jak działamy? W ścianach wiercone są niewielkie otwory, przez które wdmuchiwana jest pianka poliuretanowa, a po wykonaniu zadania dokładnie zaklejamy otwór. Ta metoda posiada same zalety – nie jest czasochłonna, nie wpływa na grubość ścian i nie dezorganizuje życia mieszkańców. Dodatkowo jest czysta i nie wymaga długiego sprzątania już po wykonanych pracach.
Oczywiście wszelkie prace – zarówno ocieplenia ścian od wewnątrz i zewnątrz, jak też wypełnianie szczelin powietrznych wykonywane są przez naszą firmę nie tylko w obiektach prywatnych. Swoje usługi proponujemy także właścicielom obiektów handlowych, usługowych i przemysłowych.
Dlaczego izolacja pianką?
Technologia natryskowa zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju ze względu na bardzo wysoką skuteczność oraz szybkość prac specjalistów. Jednak wykonywanie izolacji pianką poliuretanową ma jeszcze wiele innych zalet, które w przypadku ocieplania ścian obiektów mają niebagatelne znaczenie. Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej stosowanej przez nas do ocieplania ścian to:
- najwyższa spośród wszystkich materiałów izolacyjnych skuteczność (bardzo niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła),
- właściwości hydroizolacyjne oraz dźwiękochłonne, odporność na wilgoć i czynniki chemiczne,
- ochrona przed grzybami, pleśnią, kurzem i pyłami (produkt przyjazny alergikom),
- możliwość stosowania w bardzo dużym przedziale temperatur (od -50 do +100 stopni Celsjusza),
- łatwe i szybkie nanoszenie,
- nieszkodliwość dla środowiska, ludzi i zwierząt,
- doskonała przyczepność oraz trwałość na lata.
Do każdego zlecenia podchodzimy w pełni indywidualnie – wystarczy kontakt z nami i przedstawienie swoich potrzeb. Zapraszamy!