Systemy Kontroli Dostępu
Kontrola dostępu należy do najczęściej wdrażanych systemów bezpieczeństwa. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić współczesne przedsiebiorstwo lub instytucję pozbawioną takiego systemu.
Oferowany przez nas system kontroli dostępu, umożliwia ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń lub stref oraz wizualizację stanów zagrożenia na terenie obiektu.
System może współpracować z systemem rejestracji czasu pracy RCP (wspólna karta i baza danych) oraz z systemami BMS, SSWiN, SAP, CCTV. System jest zbudowany w sposób modułowy co znacznie ułatwia późniejszą rozbudowę. Oferowany sprzęt zapewnia długą i bezawaryjną pracę.
Zepa instaluje systemy kontroli dostępu, m.in. w jednostkach budżetowych, kompleksach przemysłowych, fabrykach, bankach, budynkach biurowych, obiektach handlowych, szpitalach i hotelach.
SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU - KORZYŚCI Z WDROŻENIA:
- zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie obiektu
- redukowanie ryzyka strat związanych z kradzieżą mienia lub informacji
- możliwość archiwizacji danych o poruszaniu się osób po obiekcie
- dostęp do danych o składzie osobowym na wypadek nagłej ewakuacji budynku
- zwiększenie dyscypliny pracowników
- obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa, przez redukcje personelu ochrony fizycznej
KONTROLA DOSTĘPU (KD) - OPIS SYSTEMU:
Do komunikacji czytników z komputerem nadzorującym zaprojektowano sterowniki nadzorująco-zarządzające. Jeden sterownik ma możliwość obsługi maksymalnie ośmiu czytników zbliżeniowych.
Informacje o trybie przechowywane są we wspólnym buforze znajdującym się w sterowniku. Rozwiązanie takie znacznie podwyższa bezpieczeństwo gdyż żadne dane nie są przechowywane na karcie i nie dostaną się w posiadanie osób nieuprawnionych w przypadku zgubienia lub kradzieży karty zbliżeniowej.
Ten sam bufor przewidziany jest do przechowywania wszystkich zdarzeń zachodzących w systemie. Sterowniki mogą posiadać również dwa kanały komunikacji szeregowej w standardzie RS485. Jeden do komunikacji z komputerem drugi do komunikacji z odległymi czytnikami. Kanał komunikacji z czytnikami posiada jeszcze jedną linię, zwaną semaforem, wykorzystywaną przez czytniki do zgłaszania żądania obsługi.
Sterowniki zasilane są z zasilaczy 220V AC / 12V DC z podtrzymaniem umożliwiającymi pracę systemu i rejestrację wszystkich zdarzeń nawet podczas braku zasilania przez 48 godzin. Umożliwia on komunikację czytnika kart zbliżeniowych ze sterownikiem. Moduł I/O kontroluję prace rygla elektromagnetycznego oraz umożliwia współpracę systemu z systemem alarmowym a także z systemem pożarowym po zainstalowaniu dodatkowego modułu.
Dla budowy dużego, rozległego systemu RCP/KD sterowniki mogą zostać skomunikowane z komputerem nadrzędnym (serwerem) z wykorzystaniem istniejącej sieci Ethernet. Rozwiązanie takie umożliwia dużą możliwość rozbudowy systemu bez konieczności budowy osobnych magistral komunikacyjnych.