PetroConsulting - Baza wiedzy
Baza wiedzy
Z tego artykułu dowiesz się: gdzie możesz postawić zbiornik paliwa (a gdzie jest to zabronione), jak przygotować podłoże oraz jak, w zależności od pojemności, zarejestrować zbiornik w UDT.
W poniższym artykule spróbujemy wyjaśnić czym, od strony użytkowej, różnią się zbiorniki do paliw: te stalowe od plastikowych ?
Z artykułu dowiemy się, co zrobić aby dodatkowo zaoszczędzić w firmie, która dużo wydaje na paliwo. Na co zwrócić uwagę aby prawidłowo rozliczać zużyte paliwo i dzięki temu płacić mniejsze podatki.
Podpowiadamy jak można w pełni i automatycznie rozliczać paliwa w temperaturze +15 stopni C (tzn w objętości standardowej). Dzięki programowi PetroManager 15+ rozliczymy dostawy i wydania, a także otrzymamy gotowe raporty, czyli wszystko co potrzebne jest Księgowej.
By zdecydować się na rozwiązania webowe należy mieć pewność, że nasze dane są w pełni bezpieczne. Zawsze warto sprawdzić w jaki sposób są one chronione, czy firma za nie odpowiedzialna robi to z należytą starannością i z odpowiednim zaangażowaniem oraz z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z opisem sposobu zabezpieczania systemów webowych, jakie stosujemy w PetroConsulting.
Z artykułu dowiemy się jak dzielą się stacje paliw i jak dzielą się automaty do wydawania paliwa. Dowiemy się również jak odbywają się rozliczenia płatności na tych stacjach oraz co dzięki temu możemy uzyskać.
Od pierwszego września 2017 roku wszystkie nowo rejestrowane samochody na terenie UE będą musiały spełniać unijną normę Euro 6, która znacznie zmniejsza dozwoloną emisję tlenków azotu. Odpowiedzią większości producentów diesli jest układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), który podaje do układu wydechowego preparat typu AdBlue. Najwyższy czas poznać i zaprzyjaźnić się z „niebieskim paliwem”.
Czy musimy legalizować zbiorniki ? Odpowiedzi (w Rozporządzeniu) udziela Minister Gospodarki :)
Artykuł przybliża kwestią dokładności pomiarów wykonywanych za pomocą dystrybutorów paliw, tych profesjonalnych !
Dystrybutory paliw, jak każde inne urządzenia ulegają zużyciu. Niestety, dziś szybciej niż kiedyś. Dlatego przed planowaną inwestycją warto, dobrze rozpoznać rynek i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przed zakupem nowych dystrybutorów. Artykuł podpowie nam o tym: Jak wybrać, najbardziej odpowiedni dla nas, dystrybutor paliwa ?
Częstym problemem, spędzającym sen z powiek właścicielom pojazdów i maszyn budowlanych jest duże zużycie paliwa. Koszty jego zakupu, przy obecnych cenach, nie są bowiem bez znaczenia dla prowadzonej działalności. Czy jest na to jakaś rada? Poniżej przytaczamy trzy rozwiązania, które pozwalają na osiągniecie znaczących oszczędności.
Nieprawidłowe ciśnienie w oponach - badania dowodzą, że w Polsce problem ten dotyczy dwóch na trzy badane auta. Niewłaściwie napompowane opony to poważne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy, ale złe ciśnienie wpływa negatywnie także na spalanie paliwa i zużycie opon.
Narty w Austrii? Wakacje w Chorwacji? Podróżując po Europie autem, zasilanym LPG, staniemy przed koniecznością tankowania samochodu. I będziemy to musieli zrobić samodzielnie, bo na europejskich stacjach (jak u nas) panuje samoobsługa. Poniższy krótki tekst ułatwi bezpieczne samodzielne zatankowanie zbiornika gazu na europejskich stacjach.