OGRODY ZIMOWE

odsłony   833
 Ogród zimowy w Twoim domu.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań systemowych, oferujemy różnorodne formy,    kształty oraz dużą paletę barw ogrodów zimowych. Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne. W Polsce występuje klimat umiarkowany, gdzie przeważa pogoda chłodna, deszczowa i zimowa.  Dlatego też, gdy tylko kończą się wakacje i lato, tak bardzo zaczyna nam brakować kontaktu z   roślinnością i wychodzenia do ogrodu, że bierze się pod uwagę projekt takiego ogrodu.
Produkowane są z aluminium, szkła zespolonego składającego się z szyby hartowanej i bezpiecznej (klejonej),dzięki czemu w przypadku rozbicia,szyba nie rozpryskuje się lecz utrzymuje w swojej ramie. Profile są wyposażone w uszczelki, rynnę i system kanalików służących do odprowadzania  wody, co zapewnia szczelność i zapobiega spływaniu wody po szklanych ścianach w czasie deszczu. 

Decydując się na ogród zimowy bardzo ważnym kryterium jest miejsce, ponieważ od tego zależy nasłonecznienie ogrodu. Jeśli myślisz o zbudowaniu ogrodu od strony południowej, to musisz się liczyć z tym, że w lecie taki ogród nagrzewa się. Temperatura pomieszczenia może nawet dojść do 60 stopni C . Przebywanie w tak dusznym pomieszczeniu nie jest przyjemne, dlatego też odradza się budowanie ogrodów zimowych od strony południowej. Chyba, że nie masz sposobu na inną lokalizację, możesz wówczas zastosować pewne narzędzia do uniknięcia nagrzewania się itp. Aby uniknąć przegrzania, można zadbać o dobre zacienianie i przewietrzanie ogrodu zimowego, poprzez żaluzje, zasłony, markizy, otwory okienne, nawiewniki, wentylatory, okna dachowe. Największy efekt wentylacji przyniesie zainstalowanie klimatyzacji, ponieważ dostarczy chłód do ogrodu zimowego w nawet najbardziej upalne lato. Wentylacja jest bardzo ważna, gdyż wraz z ciepłym powietrzem usuwana zostaje para wodna. Jeśli w ogrodzie znajduje się dużo roślin, latem może być w nim jak w saunie. Ogród zimowy od strony północnej. Jest to strona uznawana za chłodną, w takim razie idealną na aranżację innych pomieszczeń np. jadalnia, kuchnia. Chociaż może się wydawać, że jest to idealne miejsce na ogród zimowy, bo latem nie będzie upalnie, to z kolei zimą trzeba będzie bardziej ogrzewać. Oczywiście również na północną lokalizację są sposoby. A więc, aby zimą nie było za chłodno przy budowie ogrodu zimowego, trzeba skupić się na tym, aby jak najmniej ciepła uciekało szczelinami pomiędzy oknami i dachem. Można również zastosować tzw. ciepłochronne szyby, aby zatrzymać jak najwięcej ciepła. Oczywistym ostatnim sposobem jest po prostu ogrzewanie ogrodu zimowego.Najbardziej korzystna optymalna lokalizacja na ogród zimowy to wschodnia lub zachodnia. Jest to najbardziej wypośrodkowane miejsce, gdzie unikniesz przegrzania się ogrodu oraz wychłodzenia. Możesz wybierać swobodnie lokalizację ogrodu, jeśli posiadasz dużą działkę. Natomiast często bywa tak, że miejsce na ogród zimowy jest tylko z jednej strony domu, a inne nie wchodzą w grę. Warto wiedzieć w takiej sytuacji, że jeśli jest to strona domu przy której znajdują się działka sąsiadów, to przepisy budowlane określają powierzchnię ogrodu zimowego jako okno. Dlatego też zgodnie z przepisami należy zachować 4m odległości pomiędzy szklanym pomieszczeniem a granicą działki sąsiadów. Dzięki temu ogród zimowy będzie korzystnie usytuowany nie tylko dla Ciebie, ale i dla Twoich sąsiadów. Ponieważ będzie zachowana intymność Twojego ogrodu zimowego, z którego będziesz mógł swobodnie korzystać i cieszyć się nim!

OGRODY ZIMOWE