OGRZEWANIE

odsłony   667
OGRZEWANIE

W ofercie usług wykonywanych przez firmę Klimatechnik  znajdują się m.in:

  • instalacje centralnego ogrzewania (piece gazowe lub pompy ciepła)
  • instalacje kanalizacyjne
  • instalacje ciepłej i zimnej wody użytkowej
  • instalacje kolektorów słonecznych
  • instalacje wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja)
  • instalacje gruntowego wymiennika ciepła dla systemów rekuperacji
  • wentylacja z odzyskiem ciepła
  • kotły kondensacyjne

Pompa ciepła najtańszym żródłem energii cieplnej

Dzięki instalacji systemu rekuperacji, dom jest zdrowy i tani w eksploaracji. Przy źle funkcjonującej wentylacji powstaje efekt przesiąknięcia wilgocią ścian i stropów budynku. Wilgoć i ciepło powodują z kolei rozwój grzybów, plesni i innych bardzo szkodliwych mikroorganizmów, w tym wywołujących wiele niebezpiecznych alergii.
Badania nad poprawą jakości powietrza przy jednoczesnej możliwości oszczędności energii w budynkach mieszkalnych, pozowliły na stworzenie systemów wentylacji nawiowno- wywiewnej z odzyskiem ciepła.
Najlepsze efekty w zakresie oszczędzności energii cieplnej w budynku (zimą) i schładzania mieszkań (latem) uzyskuje się poprzez współpracę rekuperacji z Gruntowym Wymiennikiem Ciepła (GWC).

Kolektory słoneczne to urządzenia do absorbcji promieniowania słonecznego i wykorzystywania jego energii do podgrzewania nośnika ciepła (wody, oleju, powietrza itp.). Uzyskana w ten sposób energia cieplna gromadzona jest w zasobnikach, w następstwie czego może być zastosowana do ogrzewania budynków, podgrzewania wody lub na większą skalę w elektrowniach słonecznych , do produkcji energii elektrycznej. Kolektory montowane są na dachach, na specjalnie przystosowanych stelażach, bądź bezpośrednio na ziemi.

Korzyści jakie płyną z zastosowania kolektora słonecznego to nie zanieczyszczane środowisko i efekt ekonomiczny, szybkość zwrotu kosztów poniesionych na instalację solarną.

Gruntowe pompy ciepła to pompy dla których źródłem ciepła jest grunt lub woda gruntowa. Energia słoneczna jest akumulowana przez powierzchnię ziemi w okresie lata a następnie wykorzystywana przez pompę ciepła. Ciepło pobierane jest z gruntu przez system rur zakopanych w ziemi a wykonanych z tworzyw sztucznych którymi krąży niezamarzający płyn oddając uzyskane ciepło do pompy. W pompie ciepło jest przekazywane do celów potrzebnych w gospodarstwie domowym jak np. ogrzewanie pomieszczeń czy podgrzewanie wody. Pompy ciepła pracujące w układzie z wodą osiągają najwyższe współczynniki efektywności. System dolnego źródła na bazie wody gruntowej składa się z dwóch studni: studni czerpalnej w której zainstalowana jest pompa głębinowa oraz drugiej studni chłonnej. Oszczędności kosztów wynikłe z tego typu zastosowań w stosunku do tradycyjnego ogrzewania i podgrzewania wody wynoszą nawet 75%. Oferujemy 16 modeli pomp ciepła wykorzystujących energię z gruntu, o mocy od 5 do 40 kW. Podłączając pompy w układ kaskadowy uzyskujemy moc do 360 kW .
Wyposażenie pomp ciepła w systemowe rozwiązania wentylacji lub chłodzenia, zapewni układ dzięki któremu utrzymamy komfort cieplny w budynku przez cały rok.

Wyposażenie pomp ciepła w systemowe rozwiązania wentylacji lub chłodzenia, zapewni układ dzięki któremu utrzymamy komfort cieplny w budynku przez cały rok.

Chłodzenie

W obiegu dolnego źródła zasilania pompy ciepła krąży czynnik o temperaturze 0-10 oC. Warto to wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń latem. Pozwala na to zastosowanie modułów systemowych NIBE PKM lub HPAC.

ogrzewanie  pompa ciepła
dddddddddddddddddddd
OGRZEWANIE