Instalacje pomp ciepła

odsłony   848

Montaż pompy ciepła

Nasza firma kompleksowo montuje pompy ciepła renomowanych niemieckich i szwedzkich marek: Stiebel Eltron, Viessmann, Vaillant, Nibe, Danffoss. Doradzamy w wyborze technologii i wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania najlepiej współgrające z pompą ciepła. Kierujemy się optymalnymi rozwiązaniami, które sprawią żekoszt pompy ciepła szybko się zwróci. Oferujemy konkurencyjne ceny począwszy od odwiertów po całe instalacje związane z instalacją pompy ciepła. Nasze usługi hydrauliczne związane z odwiertami oraz instalacjami pomp ciepła świadczymy na terenie Olsztyna i okolic. Zapraszamy do współpracy.

Jak działa pompa ciepła

Pompy ciepła są ekologicznym, oszczędnym i bezpiecznym sposobem ogrzewania. Zasada działania pompy ciepłajest bardzo prosta. Urządzenie te pobiera naturalne ciepło z ziemi, powietrza, wody, następnie sprężając zwiększa jego temperaturę i przekazuje do instalacji grzewczych. Można powiedzieć, że pompa ciepła zajmuje się w głównej mierze "transportowaniem ciepła" a nie ogrzewaniem. Dlatego też, mimo że zasilana jest energią elektryczną jest to najtańszy sposób ogrzewania naszego domu. Niezależnie od kaprysów pogody, zwłaszcza przedłużającej się zimy,pompa ciepła jest stabilnym układem grzewczym, a latem praktycznie niewyczerpalnym źródłem chłodu. Podłączając pompę ciepła do zbiornika na wodę użytkową (c.w.u.) w ten sam tani sposób możemy ją ogrzać. Urządzenie te jest całkowicie bezpieczne dla środowiska i naszego domu. Nie ma tu ryzyka związanego z wybuchem, czy ulatnianiem się czadu. Pompa ciepła podczas swojego działania nie produkuje dwutlenku węgla CO2 i nie posiada podłączenia do komina spalinowego.

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła

Gdzie zaoszczędzimy decydując się na ogrzewanie pompą ciepła

Przy budowie nowego domu zaprojektowana w nim instalacja pompy ciepła pozwoli nam zaoszczędzić na kilku rzeczach, które są niezbędne choćby przy kondensacyjnych piecach gazowych. Nie będziemy musieli ponosić kosztów z budową komina spalinowego wraz z wkładem kominowym pod piec kondensacyjny. Odejdą nam również koszty związane z projektem i wykonaniem przyłącza gazowego. Z racji tego, iż ogrzewanie oparte na pompie jest ogrzewaniem niskotemperaturowym możemy również zaoszczędzić na technologii rur. Kotłownia pod pompę ciepłanie musi być wykonywana z rur miedzianych jak to jest w przypadku kotłów na węgiel, ekogroszek czy pellet.

Odwierty pionowe

Zdecydowanie najlepszym źródłem zasilania pomp ciepła są właściwie dobrane odwierty pionowe. Są szczególnie dobrym rozwiązaniem, a w zasadzie koniecznym gdy działka, na której chcemy przeprowadzić inwestycję jest mała lub jest już zagospodarowana. Przy odwiertach ciepło pobierane jest z gruntu, lecz gdy po drodze trafią się podziemne źródła wody wpłyną one pozytywnie na sprawność pompy ciepła. Ilość odwiertów powiązana jest z zapotrzebowaniem na moc cieplną. Średnio trzeba przyjąć, że 1 metr bieżący odwiertu daje nam 0,055kW mocy cieplnej. Przy zapotrzebowaniu na 20 KW trzeba wykonać 360 m odwiertu. W takim przypadku nie jest robiony jeden odwiert, ale 3 po 120 m. Odległość między odwiertami nie powinna być mniejsza niż 7m. Zaletami takiego rozwiązania jest duża wydajność cieplna, ponieważ temperatura gruntu nie spada poniżej 2 stopni C. Sprawność układu grzewczego ocenia się na co najmniej 400%.

Zapraszamy do zapoznania się z tematami:

dddddddddddddddddddd
Instalacje pomp ciepła