Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli

odsłony   529

Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli

Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli, to nowoczesny cykl warsztatów szkoleniowych z wykorzystaniem praktycznych technik udzielania pomocy w stanach zagrożenia życia. Szkolenie przygotuje pedagogów mentalnie do podjęcia działań w traumatycznych sytuacjach, mogących się wydarzyć na korytarzach szkolnych.

Jak wynika z danych z Centrum Informatycznego Ministerstwa Edukacji Narodowej w szkołach dochodzi do 70 000 wypadków z udziałem uczniów w tym 300 wypadków ciężkich, 50 wypadków śmiertelnych w skali roku. Szkoły zajmują 1 miejsce pod względem wypadków ciężkich a 2 miejsce pod względem wypadków śmiertelnych.

Do niebezpiecznych zdarzeń wypadkowych w szkołach dochodzi najczęściej, w salach gimnastycznych w czasie lekcji wychowania fizycznego – ok. 50% wypadków, na korytarzach i schodach, boiskach szkolnych, placach gier i zabawy – ok. 30%,na ulicach i drogach – ok. 20%. Wiele wypadków zdarza się podczas przerw międzylekcyjnych. Najmniej zaś w klasach oraz warsztatach i laboratoriach.
Ponad 30 % urazów w szkole to złamania kończyn, jak sobie poradzić z takimi urazami jak je rozpoznać..?

Z danych statystycznych wynika, że najczęstszymi urazami są: uszkodzenie kończyn (zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia, rany cięte), urazy głowy (stłuczenia, urazy zewnętrzne, urazy wewnętrzne),uszkodzenia tułowia (potłuczenia, urazy zewnętrzne, urazy wewnętrzne),uszkodzenia oczu.

Szkolenie pierwszej pomocy - First aid training

Szkolenie pierwszej pomocy w Akademii Pierwszej Pomocy BHP Życie

Szkolenie z cyku „akademia pierwszej pomocy dla nauczycieli”, jest nowoczesnym kursem ukierunkowanym na zdobycie praktycznych umiejętności. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy przygotowują pracowników nie tylko pod względem praktycznym, ale budują świadomość uczestnika jak radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach życiowych, kiedy zaistnieje konieczności ratowania życia ludzkiego, umiejętnie przełamać strach, zmobilizować do udzielania pierwszej pomocy.

Nasi trenerzy z wieloletnim doświadczeniem podzielą się swoją bogatą wiedzą zdobywaną w Pogotowiu Ratunkowym oraz Straży Pożarnej.

Dzięki nowoczesnemu programowi i sprzętowi treningowemu, szkolenia maksymalnie przypominają prawdziwe sytuacje zagrożenia życia. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy prowadzone są na fantomach medycznych (dorośli, dzieci, niemowlęta), defibrylatorach ćwiczebnych, fantomach symulujących zadławienia (dorośli i dzieci ), przy użyciu sztucznych ran, oraz przy użyciu specjalistycznego fantomu urazowego „trauma”.

Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu treningowego nauczą się państwo nie tylko podstaw przeprowadzania zabiegów resuscytacyjnych (masaż serca i sztuczne oddychanie), ale i technik opatrywania ran, złamań, skręceń itp.

Baza sprzętowa oraz zasoby naszych trenerów dają możliwość jednoczesnego udziału w ćwiczeniach wielu osób.

Warsztaty Akademii pierwszej pomocy dla nauczycieli składają się z części teoretycznej oraz części praktycznej

Część teoretyczna kursu udzielania pierwszej pomocy

  • Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy
  • Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
  • Procedura powiadamiania służb ratowniczych
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne
  • Zasady i techniki opatrywania ran, krwotoków, urazów, złamań, zwichnięć, oparzeń termicznych i chemicznych
  • Omawiane przypadków stwarzający zagrożenie dla życia występujące u dzieci i młodzieży

Część praktyczna kursu udzielania pierwszej pomocy

Część praktyczna kursu udzielania pierwszej pomocy to 6 dynamicznych modułów, z których każdy wnosi inną wartość, zarówno merytoryczną jak i praktyczną:

  • Postępowanie podczas wypadku od A do Z – Podczas pozoracji instruktor pierwszej pomocy demonstruje podstawowe techniki ratowania życia. Bezpieczeństwo własne i zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez wezwanie pierwszej pomocy równoległe z oceną stanu poszkodowanego, aż do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kończąc na pozycji bezpiecznej. Pozoracja odbywa się przy pomocy sztucznych ran oraz fantomów.
  • AED użyj najszybciej jak potrafisz – Podczas pozoracji instruktor uczy jak korzystać z AED dla dorosłych a także dzieci, wskazuje zasady działania oraz budowę urządzenia.
  • Zadławienia – techniki ratujące życie – Na specjalistycznym fantomie do zadławień ratownik medyczny demonstruje jak wykonać ucisk ratujący życie. Dzięki specjalistycznemu fantomowi każdy będzie mógł uratować dławiące się dziecko oraz osobę dorosłą.
  • Złamania, krwotoki i rany – Pokaz technik opatrywania urazów i ran z wykorzystaniem zawartości apteczek pierwszej pomocy. Do szkolenia używamy sztuczne rany i sztuczną krew. Dużo emocji podczas szkolenia.
  • Warsztaty szkoleniowe dla uczestników – Następuje podział grupy na zespoły. Każda zespół wykonuje ćwiczenia na stanowiskach pod czujnym okiem wykładowców.
  • Rozegranie scenariusza ratowniczego – Na koniec szkolenia jest rozegrany scenariusz wypadkowy na którym kursanci muszę samodzielnie wezwać pomoc, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić pomocy. Nad ćwiczeniami czuwają instruktorzy.
Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli