Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli

odsłony   567

Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli

Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli, to nowoczesny cykl warsztatów szkoleniowych z wykorzystaniem praktycznych technik udzielania pomocy w stanach zagrożenia życia. Szkolenie przygotuje pedagogów mentalnie do podjęcia działań w traumatycznych sytuacjach, mogących się wydarzyć na korytarzach szkolnych.

Jak wynika z danych z Centrum Informatycznego Ministerstwa Edukacji Narodowej w szkołach dochodzi do 70 000 wypadków z udziałem uczniów w tym 300 wypadków ciężkich, 50 wypadków śmiertelnych w skali roku. Szkoły zajmują 1 miejsce pod względem wypadków ciężkich a 2 miejsce pod względem wypadków śmiertelnych.

Do niebezpiecznych zdarzeń wypadkowych w szkołach dochodzi najczęściej, w salach gimnastycznych w czasie lekcji wychowania fizycznego – ok. 50% wypadków, na korytarzach i schodach, boiskach szkolnych, placach gier i zabawy – ok. 30%,na ulicach i drogach – ok. 20%. Wiele wypadków zdarza się podczas przerw międzylekcyjnych. Najmniej zaś w klasach oraz warsztatach i laboratoriach.
Ponad 30 % urazów w szkole to złamania kończyn, jak sobie poradzić z takimi urazami jak je rozpoznać..?

Z danych statystycznych wynika, że najczęstszymi urazami są: uszkodzenie kończyn (zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia, rany cięte), urazy głowy (stłuczenia, urazy zewnętrzne, urazy wewnętrzne),uszkodzenia tułowia (potłuczenia, urazy zewnętrzne, urazy wewnętrzne),uszkodzenia oczu.

Szkolenie pierwszej pomocy - First aid training

Szkolenie pierwszej pomocy w Akademii Pierwszej Pomocy BHP Życie

Szkolenie z cyku „akademia pierwszej pomocy dla nauczycieli”, jest nowoczesnym kursem ukierunkowanym na zdobycie praktycznych umiejętności. Nasze szkolenia z pierwszej pomocy przygotowują pracowników nie tylko pod względem praktycznym, ale budują świadomość uczestnika jak radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach życiowych, kiedy zaistnieje konieczności ratowania życia ludzkiego, umiejętnie przełamać strach, zmobilizować do udzielania pierwszej pomocy.

Nasi trenerzy z wieloletnim doświadczeniem podzielą się swoją bogatą wiedzą zdobywaną w Pogotowiu Ratunkowym oraz Straży Pożarnej.

Dzięki nowoczesnemu programowi i sprzętowi treningowemu, szkolenia maksymalnie przypominają prawdziwe sytuacje zagrożenia życia. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy prowadzone są na fantomach medycznych (dorośli, dzieci, niemowlęta), defibrylatorach ćwiczebnych, fantomach symulujących zadławienia (dorośli i dzieci ), przy użyciu sztucznych ran, oraz przy użyciu specjalistycznego fantomu urazowego „trauma”.

Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu treningowego nauczą się państwo nie tylko podstaw przeprowadzania zabiegów resuscytacyjnych (masaż serca i sztuczne oddychanie), ale i technik opatrywania ran, złamań, skręceń itp.

Baza sprzętowa oraz zasoby naszych trenerów dają możliwość jednoczesnego udziału w ćwiczeniach wielu osób.

Warsztaty Akademii pierwszej pomocy dla nauczycieli składają się z części teoretycznej oraz części praktycznej

Część teoretyczna kursu udzielania pierwszej pomocy

  • Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy
  • Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
  • Procedura powiadamiania służb ratowniczych
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne
  • Zasady i techniki opatrywania ran, krwotoków, urazów, złamań, zwichnięć, oparzeń termicznych i chemicznych
  • Omawiane przypadków stwarzający zagrożenie dla życia występujące u dzieci i młodzieży

Część praktyczna kursu udzielania pierwszej pomocy

Część praktyczna kursu udzielania pierwszej pomocy to 6 dynamicznych modułów, z których każdy wnosi inną wartość, zarówno merytoryczną jak i praktyczną:

  • Postępowanie podczas wypadku od A do Z – Podczas pozoracji instruktor pierwszej pomocy demonstruje podstawowe techniki ratowania życia. Bezpieczeństwo własne i zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez wezwanie pierwszej pomocy równoległe z oceną stanu poszkodowanego, aż do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kończąc na pozycji bezpiecznej. Pozoracja odbywa się przy pomocy sztucznych ran oraz fantomów.
  • AED użyj najszybciej jak potrafisz – Podczas pozoracji instruktor uczy jak korzystać z AED dla dorosłych a także dzieci, wskazuje zasady działania oraz budowę urządzenia.
  • Zadławienia – techniki ratujące życie – Na specjalistycznym fantomie do zadławień ratownik medyczny demonstruje jak wykonać ucisk ratujący życie. Dzięki specjalistycznemu fantomowi każdy będzie mógł uratować dławiące się dziecko oraz osobę dorosłą.
  • Złamania, krwotoki i rany – Pokaz technik opatrywania urazów i ran z wykorzystaniem zawartości apteczek pierwszej pomocy. Do szkolenia używamy sztuczne rany i sztuczną krew. Dużo emocji podczas szkolenia.
  • Warsztaty szkoleniowe dla uczestników – Następuje podział grupy na zespoły. Każda zespół wykonuje ćwiczenia na stanowiskach pod czujnym okiem wykładowców.
  • Rozegranie scenariusza ratowniczego – Na koniec szkolenia jest rozegrany scenariusz wypadkowy na którym kursanci muszę samodzielnie wezwać pomoc, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić pomocy. Nad ćwiczeniami czuwają instruktorzy.
Szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli

×Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są mechanizmem pozwalającyn ma przechowywanie danych (np. sesji, wybranego języka) na komputerze użytkownika.
Pliki cookies używane są dla zwiększenia wygody użytkownika. Jeżeli nie zgadzasz się na przesyłanie ciastek, prosimy o opuszczenie tej strony.