Leczenie laserem

odsłony   883

Leczenie laserem

 

LASER BIOSTYMULACYJNY

Światło typowych laserów biostymulacyjnych ma moc od 1 do 500mW. W stomatologii znajdują one zastosowanie głównie w nieinwazyjnym leczeniu chorób błony śluzowej, znieczulaniu i zatrzymywaniu krwawienia. Promieniowanie laserowe poprzez swoje właściwości sterylizujące działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo znacząco pomagając w leczeniu zębów. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek. Dzięki zwiększeniu produkcji przeciwciał pobudza system immunologiczny. Promieniowanie tego lasera powoduje zanik objawów szczękościsku.

Korzyści zastosowania lasera biostymulacyjnego:

przed rozpoczęciem opracowywania ubytku próchnicowego podnosi próg bólu i czyni zabieg znacznie mniej bolesnym

działa przeciwbólowo przy stomatopatiach protetycznych, ropniach przyzębia, paradontopatiach, obrzękach, opryszczce wargowej, zapaleniach miazgi

przyspiesza gojenie się ran po zabiegach ekstracji, przecinania wędzidełka, resekcji i przy przewlekłych zapaleniach tkanki okołozębowej

zapobiega stanom zapalnym i leczy nerwoból

zmniejsza krwawienie i przyspiesza gojenie po zabiegu, likwiduje ogniska zapalne

poprawia terapeutyczne skutki zabiegów, zmniejsza ryzyko infekcji, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek.

Wskazania do stosowania lasera biostymulacyjnego:

·  stany zapalne miazgi, zatok, zębodołu,

·  neuralgie,

·  choroby dziąseł, przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej

·  grzybica jamy ustnej

·  neuralgia nerwu trójdzielnego,

·  bóle w stawach skroniowo-żuchwowych,

·  odczulanie odsłoniętej zębiny

·  ból i obrzęk pozabiegowy,

·  opryszczka, afty,

·  zapalenie ślinianek,

·  likwidacja szczękościsku,

·  gojenie zębodołu po ekstrakcji,

·  ból i obrzęk po złamaniach szczęki

· przyspieszanie gojenia po tradycyjnych zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej (np. po plastyce wędzidełek, resekcji, sterowanej regeneracji kości, zabiegach płatowych, gingiwektomiach, przeszczepach i implantach)

LASER FOTODYNAMICZNY PACT

Korzyści zastosowania lasera fotodynamicznego PACT:

Jest to bezinwazyjna metoda zwalczania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Skuteczna w leczeniu stanów zapalnych przyzębia i zakażenia kanałów korzeniowych.

MEDYCZNO-BIOLOGICZNE PODSTAWY LECZENIA LASERAMI MAŁEJ MOCY

Promieniowanie światła laserowego wywołuje szereg zmian zachodzących wewnątrz komórki. Energia laserowa pochłaniana przez enzymy mitochondrialne daje miejscowy wzrost temperatury, który powoduje zwiększenie przepuszczalności i przewodności błony mitochondrium. Prowadzi to do ułatwionego napływu do mitochondriów składników cyklu Krebsa i zwiększenia produkcji wysokoenergetycznych cząsteczek ATP. Poza tym stwierdzono wzrost syntezy DNA, RNA i liczby mitochondriów prowadzący do proliferacji komórek. Wykazano także, że pod wpływem niskoenergetycznej wiązki wzrasta populacja limfocytów T, które poprzez miejscowe uwalnianie czynników wzrostu oraz limfokin i interleukin, odgrywają istotną rolę w regeneracji tkanki zapalnej. Wzrasta także aktywność monocytów, makrofagów i neutrofilów co prowadzi do zwiększenia miejscowej odporności. Jak wynika z doświadczeń lasery biostymulacyjne zwiększają okresowo poziom przeciwciał, przyspieszając w ten sposób proces gojenia i wydłużają okres remisji tych schorzeń.

Efekt przeciwzapalny, uzyskany po zastosowaniu lasera biostymulacyjnego zawdzięczamy także miejscowemu wzrostowi serotoniny uwalnianej z płytek krwi, która powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych. Zaobserwowano także zmianę stężenia histaminy i heparyny, która umożliwia poprawę mikrokrążenia, przez co obrzęki pourazowe ulegają wchłonięciu. Światło lasera powoduje także hamowanie wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych, narastania obrzęku w ostrej fazie zapalenia, oraz formowania się ziarniny.

DENTOnet.pl

dddddddddddddddddddd
Leczenie laserem